• Reklam

Çeşme'de 4. Surfcasting Balık Turnuvası için gün sayıyor

İzmir'in Çeşme ilçesinde,4'üncüsü bu yıl düzenlenecek Ege Bölgesi Surfcasting Balık Avcıları Derneği (ESCODER) Surfcasting Balık Avı Turnuvası'nın 14-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirileceği bildirildi. Turnuvaya 2'şer kişiden oluşan 95 takım katılacak ve turnuva sırasında kamış ve makine kullanımı zorunlu olacak. Turnuvada, 4 masa hakemi ve 40'a yakın saha hakemi görev yapacak. Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran,  tüm Çeşmelileri etkinliğe davet etti.

Çeşme'de 4. Surfcasting Balık Turnuvası için gün sayıyor
12 Ekim 2023 - 14:29 - Güncelleme: 12 Ekim 2023 - 14:32

Çeşme Belediyesi ve Ege Bölgesi Surfcasting Balık Avcıları Derneği iş birliğinde düzenlenen 4. ESCODER Surfcasting Balık Avı Turnuvası Ilıca Plajı'nda yapılacak. Hem spor hem de rekabetin bir araya geldiği, her yaştan katılımcının yer alacağı bir organizasyon olan turnuva, 4 Ekim Cumartesi günü saat 18.00'de başlayacak ve 15 Ekim sabahı saat 08.00'de sona erecek. Turnuvaya 2'şer kişiden oluşan 95 takım katılacak.

Turnuva şartnamesine göre, turnuva sırasında kamış ve makine kullanımı zorunlu olurken, kamış uzunluğu ise en az 3,6 metre, en fazla 5 metre olabilecek. Organizasyon tarafından belirlenen yemler dışında yem kullanımı kesinlikle yasak olacak. Her tutulan limit üstü balık için katılımcılara 10 puan verilecek, limit üstü her ekstra santimetre için 1 puan eklenecek. Turnuvada, 4 masa hakemi ve 40'a yakın saha hakemi görev yapacak.

Turnuvaya, Pamucak Surfcasting, İstanbul Surfcasting, Hobim Team, B.A.B.A. Team, Bostanlı Olta Balıkçıları, İzmir Sportif Olta Balıkçıları, Karşıyaka  Balık Av, ASC, Çayır Manyakları, Körfez Team, Mavivatan Surfcasting, Seven Team, Göktürkler Team, Akbak, MNY Kimya, Yuki Team, Kocaeli The Reis, Sosyete Balıkçısı, Deniz Team, İstanbul Usta Oltacılar Grubu, Ilıca Team grupları başta olmak üzere 17 de bireysel olta balıkçısı katılacak.

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, böyle bir organizasyona 4'üncü kez ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, tüm Çeşmelileri Ilıca Plajı'na davet etti.(DHA)        

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum