• Reklam

Bulgaristan seçimleri için İzmir'de sandık başına gittiler

BULGARİSTAN'da alınan erken genel seçim kararının ardından bugün, çifte vatandaşlar, İzmir'de sandık başına gitti.

Bulgaristan seçimleri için İzmir'de sandık başına gittiler
02 Ekim 2022 - 13:59 - Güncelleme: 02 Ekim 2022 - 14:00

Bulgaristan'da alınan erken genel seçim kararının ardından bugün sandığa gidildi. Türkiye'de yaşayan çifte vatandaşlar İzmir'in de olduğu 22 ilde kurulacak 166 sandıkta oylarını elektronik ortamda kullanmaya başladı. Bir önceki seçimde Türk vatandaşlarının yoğun oy kullandığı İzmir'in Bornova ilçesindeki Batıçim İlkokulu'nda seçmenler sabah erken saatlerden itibaren sandık başına gitti. Emniyet birimlerinin görevlendirildiği okulda, Bulgaristan Hükümeti tarafından gönderilen heyetin de güvenlik önlemleri aldığı görüldü.


'EN FAZLA OYUN ÇIKTIĞI SANDIKTI'

Sandıkta görev alan vatandaşlardan Bulgaristan göçmeni Fatih Ay, "Bir buçuk yılda dördüncü seçimimizi yaşıyoruz. Umarım bu seçimlerde inşallah Bulgaristan'da Türk partisinin öne çıkmasını, oradaki vatandaşlarımızın daha güzel yaşaması ve refaha kavuşması için biz de saat 07.00'den beri burada çabalıyoruz. Bir önceki Bulgaristan seçimlerinde Türkiye'de en fazla oyun çıktığı sandık bu sandıktı. Bu seçimde o nedenle Bulgaristan Hükümeti önlemleri arttırdı. Oy kullanma işlemimiz devam ediyor. Şu anda kadar yaklaşık 350 oy kullanıldı. Akşama kadar bin oy kullanılır diye tahmin ediyoruz" dedi.

'AKŞAM UYUYAMADIM'

Oy kullanan 82 yaşındaki Nevriye Özgür, "Oyumuzu kullandık. Erken saatlerde geldik. Her seçimde oy kullanırız. Orası bizim vatanımız" diye konuştu.  Sabri Mutlu da "Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin hükümette yer almasını istiyoruz. Bir Türk olarak onları destekliyoruz. Sabah erkenden geldik. Dün akşam uyku uyumadım sabah buraya gelebilmek için. Orası da bizim vatanımız" diye konuştu.

Doğanlar Mahallesi Muhtarı Eyüp Kocatepe de  "Mahalle muhtarı olarak biz de üzerimize düşen görevimize devam ediyoruz. Vatandaşımızın daha rahat ve güvenli oyunu kullanabilmesi için çalışmalarımız devam edecek. Bir önceki seçimde çok yüksek oy çıktı. Bu sene bu nedenle güvenlik tedbirleri arttırıldı" dedi. (DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum