• Reklam

Buca Metrosu'nu; elleriyle çıkmaza sürüklediler

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, 'Karınca modeli' saha çalışması kapsamında gittiği Tire'de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in Buca Metrosu'nda engellendikleri yönündeki açıklamasına değinip, "Buca Metrosu; kendi elleriyle çıkmaza sürükledikleri bir projedir. Yargıya taşıyanlar da ihale sürecinde bile bile haksızlık ettikleri kişilerdir. Mazeret üretmekten, adres şaşırtmaktan vazgeçsinler" dedi.

Buca Metrosu'nu; elleriyle çıkmaza sürüklediler
12 Ağustos 2022 - 12:18 - Güncelleme: 12 Ağustos 2022 - 12:20

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, 'Karınca modeli' saha çalışması kapsamında; Milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı, Necip Nasır, Yaşar Kırkpınar, Cemal Bekle, Ana Kademe, Kadın ve Gençlik Kollarının katılımıyla Tire'deydi. Tire 1 No'lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'nda sağlıkçıları, yeni üyeleri evinde ziyaret ederek İstasyon Caddesi'nde esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.
Torbalı, Tire, Kemalpaşa, Selçuk, Kiraz, Beydağ ve Ödemiş Ziraat Odası Başkanlarıyla bir toplantı yapan Başkan Sürekli talep ve önerileri dinledi. Sürekli, burada yaptığı konuşmada, "Tarım ve hayvancılık girdilerinde ocak ve mart aylarına göre iyi durumdayız. Bir denge yakalandı. Son Başbakanımız ve İzmir Milletvekilimiz Binali Yıldırım ile Tarım Bakanımız duyurdu. Orta vadede 4 ana kalemde; mazot, yem, gübre ve tohumda yeni destekler olacak. Elektrikte sübvanse vardı ki bu yıl da olması muhtemel. Birkaç hafta önce, 87 milyon 22 bin 278 TL'lik tarımsal destek ödemeleri çiftçimizin hesabına yattı. Bunun 68 milyon 234 bin lirası Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi, 9 milyon 236 bin 854 lirası Uzman Eller Proje Desteği, 9,5 milyonu ise Sertifikalı Tohum Üretim Desteği kapsamında verildi. Bugün Tire'de 182 hak sahibi çiftçimizin 98'ine makine ve ekipmanlarını teslim ettik. Hibelerimiz devam edecek. Mart ayında ilan ettiğimiz tarım seferberliği bitmiş değil. Dünya üzerinde, pandemiyle ve diğer etkenlerle baş gösteren ekonomik dalgalanmalara karşı çok iyi direndik. Aldığımız tüm tedbirlerin olumlu sonucunu gördük.  21 yılını dolduracak olan AK Parti iktidarının başarı sırrı, her kesimin olduğu gibi tarım üreticimizin de yanına giderken derdini, beklentisini biliyor olmak. Adımlarımızı sizleri de dinleyerek atıyoruz. Somut, elle tutulur proje ve desteklerle yol alıyoruz" dedi.

'MAZERET ÜRETMESİN; ADRES ŞAŞIRTMASINLAR'

Tire Sanayi Sitesi esnafıyla buluşan ardından Cambazlı Kalkınma Kooperatifi üyeleriyle bir araya gelen Başkan Sürekli, CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in Buca Metrosu açıklamalarını da değerlendirdi.  Projenin yargıya taşınmasıyla ilgili gerçek sorumlunun kendileri olduğunu söyleyen Sürekli; "Kamuoyunu yanıltacak asılsız ve ağlak açıklamalarla durumu kurtarmaya çalışıyorlar. Mazeret üretmekten ve adres şaşırtmaktan vazgeçmeliler. Metro projesinin çıkmaza girmesinin sorumlusu kendileridir. İhaleye itiraz eden de merkezi hükümet değil, açtıkları ihalede İzmir'i ve belediyeyi zarara uğratmak uğruna yaptıkları tercihtir. Haksızlığa uğrattıkları kişiler hukuka sığınmıştır. Bitiremedikleri, beceremedikleri her işte aynı kalkanın arkasına sığınmaktan vazgeçmiyorlar.  Bu kervana Soyer de katıldı ki hiç şaşırmıyoruz. 3 yılda ortaya çıkarabildiği tek bir eser yok.  İzmir'in raylı sistemine sahip çıkıyor ama onda da kendisinin en küçük emeği yok. Selefinin bin bir zorlukla, ite kaka bitirdiği metroyu kendisi yapmış gibi konuşuyor. Hükümet ortaklığı ile hayata geçen ve İzmir'i taşıyan İZBAN gibi bir projeyi görmezden geliyor. Kendi masalını yazıyor, rolleri kafasına göre dağıtıyor ve oynuyor" diye konuştu.(DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum