• Reklam

Buca'da Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri sürüyor

İzmir'in Buca ilçesinde Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlene panellerde doğal afetler ve çevre, iklim değişikliği gibi konular konuşuldu. 22 Eylül'e kadar sürecek hafta kapsamında, pilates ve dans etkinlikleri Geleceğe Bir Damla Bilim - Drama Atölyesi',  21 Eylül'de 'Çevre ve Sürdürülebilirlik' temalı proje sunumları gerçekleştirilecek.

Buca'da Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri sürüyor
19 Eylül 2023 - 12:11 - Güncelleme: 19 Eylül 2023 - 12:12

Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Buca, birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Buca'da geçen 15 Eylül'de 'Şehrini Keşfet-Gelecek Enerjini Koru' temasıyla başlayan Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Buca Bilim Sanat Merkezi'nde doğal afetler ve çevre konularında uzman isimlerin katılımıyla paneller düzenlendi. Atık Yönetiminde Sıfır Atık panelinde konuşan İzmir Afet Bilinci, Çevre ve İklim Farkındalığı Derneği (İZAFED) Yönetim Kurulu Üyesi, Çevre Mühendisi Yakup Ateş, iklim değişikliğinin sonuçlarına dikkat çekti. Susuzluğun büyük kriz yaratacağına değinen Ateş, ilerleyen yıllarda dünyada iklim göçleri yaşanacağına dikkat çekti.

İNTERAKTİF PANEL

Afet ve Çevre paneli ise İZAFED Yönetim Kurulu Başkanı Servet Ertaş moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Panelde, İZAFED üyeleri Çağrı Aydınel, Serkan Özdemir ve Yakup Ateş konuşmacı olarak yer alırken, temel afet bilinci, temel deprem bilgisi, yangın ve orman yangınları, çevre ve iklim bilgisi konuları masaya yatırıldı. İnteraktif olarak gerçekleştirilen panelde doğal afetlerin oluşma nedenleri ve afetlerden korunma yolları anlatıldı.

HASANAĞA BAHÇESİ'NDE YOGA YAPILDI

Öte yandan, Hasanağa Bahçesi'nde eğitmen Nalan Alpan Koç önderliğinde yoga etkinliği gerçekleştirildi. 22 Eylül'de sona erecek. Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Buca Bilim Sanat Merkezi'nde bugün pilates etkinliği , 20 Eylül 'de 'Geleceğe Bir Damla Bilim - Drama Atölyesi',  21 Eylül'de 'Çevre ve Sürdürülebilirlik' temalı proje sunumu ve 22 Eylül'de dans etkinliği gerçekleştirileceği bildirildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum