Bu koya hakim hazine arazisi imara açıldı

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre Datça'daki Kargı Koyu yakınlarında bulunan hazine arazisi, otel ve otopark yapımı için özelleştirilecek.

Bu koya hakim hazine arazisi imara açıldı
11 Nisan 2021 - 20:59 - Güncelleme: 11 Nisan 2021 - 21:09
Muğla'nın Datça ilçesindeki Kargı Koyu yakınlarında bulunan ve hazine arazisi olan bir alanın Cumhurbaşkanı Kararı ile otel ve otopark yapılması için özelleştirilmesinin önü açıldı. Karar Resmi Gazete'de yayınlandı.

Edinilen bilgiye göre; mülkiyeti Maliye Hazinesi’ne ait olup özelleştirme kapsam ve programında bulunan Datça ilçesi Datça Mahallesi 213 ada, 1 parsele ilişkin “otel alanı, günübirlik tesis alanı, park alanı, otopark, doğal karakteri korunacak alan, zeytinlik alan, trafo alanı, dere ve yol” kullanım kararları getirilmesine yönelik Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan çevre düzeni ve imar planı değişiklikleri onaylandı.Üzerinde şu anda hiçbir yapının bulunmadığı bu parsel büyük bir alanı kapsıyor. Parsel, Kargı Koyu yakınında bulunuyor. Bir bölümü burun şeklinde yarımadadan oluşuyor.

Alınan bilgiye göre Cennetköy’ün hemen yanında bulunan bu bölge çok değerli. Datça’nın en değerli bölgelerinden birisi olarak gösteriliyor. Bakir bir alanı kapsayan arazi, plan değişikliklerinin ardından otel yapılmak üzere özelleştirilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum