• Reklam

Bozyaka Hastanesi yenilenecek

Karabağlar Belediye Başkan Adayı Mehmet Sadık Tunç, Bozyaka’da yakın zamanda İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği’ne atanan Dr. Öğretim Üyesi Enes Toklu’yu makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Bozyaka Hastanesi yenilenecek
06 Şubat 2024 - 08:57 - Güncelleme: 06 Şubat 2024 - 09:02
Hastane çevresindeki bulunan esnaf temsilcileriyle birlikte gerçekleştirilen ziyaret sonrası hastane bahçesinde açıklama yapan Başkan Adayı Tunç, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yenileneceğini yerine 600 yataklı yepyeni bir hastane inşa edileceğini belirtti. Vatandaşların kafasını bulandırmak için siyasi amaçlı çıkarılan söylentilere vatandaşlarımızın itibar etmemesini söyleyen Tunç, milletimiz devletimize güvensin dedi.


ŞEHİR HASTANESİ KAPASİTE ARTIRMAK İÇİN YAPILDI

Karabağlar Belediye Başkan Adayı Mehmet Sadık Tunç, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili hastanenin tamamen kapandığı, kapatılacağı ya da seçimden sonra kapatılacağı gibi kamuoyunda, tamamen yanlış bilgilerle vatandaşlarımızın kafasının bulandırılmaya çalışıldığını belirtti. Şehir hastanesinin açılmış olmasının sadece İzmir’deki sağlık tesislerinin kapasitesini artırmaya yönelik devasa güzel bir yatırım olduğunu da vurgulayan Tunç, “Yeni başhekimimiz sağ olsun gerçekten hızlı bir şekilde, hastanede çalışmalarına başladı. Bozyaka hastanemiz Cumhurbaşkanlığımız yatırım programında. Bozyaka’ya yeni 600 yataklı bir yeni hastane yapılması ile ilgili çalışmalar devam ediyor” şeklinde konuştu.


BOZYAKA’DAN SONRA YEŞİLYURT’TA DA YENİ BİR HASTANE YAPILACAK

Vatandaşların yanlış bilgilerle, sadece siyaset yapmak amacıyla kafalarının bulandırılmasını tepkiyle karşıladıklarını ve bu durumu en hafif tabir ile kınadıklarını dile getiren Tunç, “Bizim amacımız vatandaşlarımıza gerek diğer kamu binalarında, gerekse hastanelerde çağın gerekliliğine uygun hizmet sunmaya devam etmektir. Bu anlamda da önümüzdeki süreçte Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastane’mizde, 600 yatak kapasiteli yeni bir hastane kurulacak. Ardından bu hastanenin inşaatı bittikten sonra da Yeşilyurt’ta da 800 yataklı yeni bir hastane inşa edilecek” ifadelerini kullandı.

KARABAĞLAR EN İYİSİNE LAYIK

Kamuoyuna yansıtıldığı gibi hastanelerin kapatılmasının söz konusu olmadığını vurgulayan Tunç, tamamen yepyeni, depreme dayanıklı ve vatandaşımızın daha iyi hizmet alabileceği fiziki standartlar ile teknik donanıma sahip yeni hastaneler yapılması ile ilgili çalışmaların devam ettiğinin altını çizdi. Yayılan yanlış bilgiler sonrası esnaflarında haklı olarak kendi işleri ile ilgili tedirginliğe düştüğünü gördüklerini belirten Tunç, açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı: “Burada kıymetli esnaflarımıza da gerekli açıklamaları yaptık. Eminim herhâlde o kaygıların büyük kısmı giderilmiş durumda. Bundan sonraki süreçte de biz bu işin takipçisi olacağız.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum