• Reklam

Bornova'da vefat eden siyasetçi Murat Taşer adına park açıldı

İZMİR'in eski siyasetçilerinden olan ve 2020 yılında hayata veda eden  Murat Taşer'in adı doğup büyüdüğü Bornova'da parkta yaşayacak. Bornova Belediyesi'nin Erzene Mahallesi'nde yapımını tamamladığı Murat Taşer Parkı ölüm yıldönümünde törenle açıldı. Çok sayıda davetlinin hazır bulunduğu açılışta Murat Taşer'in sesinden dinletilen İzmir'im şiiri duygu dolu anlar yaşattı.

Bornova'da vefat eden siyasetçi Murat Taşer adına park açıldı
15 Mart 2023 - 12:30 - Güncelleme: 15 Mart 2023 - 12:31

İzmir'in eski siyasetçilerinden olan ve 2020 yılında hayata veda eden  Murat Taşer'in adı doğup büyüdüğü Bornova'da parkta yaşayacak. Bornova Belediyesi'nin Erzene Mahallesi'nde yapımını tamamladığı Murat Taşer Parkı ölüm yıldönümünde törenle açıldı. Açılışa Murat Taşer'in kardeşi Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Barbaros Taşer, geçmiş dönem Belediye Başkanı Dr. Sırrı Aydoğan,  geçmiş dönem İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Burhan Özfatura, 25. Dönem İzmir Milletvekili Murat Koç, Bornova Belediyesi meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Taşer ailesi adına konuşma yapan Bornova Belediyesi Başkan Yardımcısı Barbaros Taşer, ağabeyinin adının parkta yaşamasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Ağabeyimin hep söylediği bir söz vardı. '1 gün çok kısa, 1 saat çok uzun' derdi. Hepimiz sevdiklerimize sarılalım ve onlarla beraber olalım.  Bugün burada, bu anlamlı günde yanımızda olan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Törene katılan geçmiş dönem Bornova Belediye Başkanı Dr. Sırrı Aydoğan, Murat Taşer'in çalışmalarıyla Bornova'ya ve İzmir'e iz bırakan bir isim olduğuna vurgu yaparak, "Bu parkın Bornovalılara hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu. Geçmiş dönem İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlarından Burhan Özfatura ise Murat Taşer'i manevi oğlu olarak gördüğünü belirterek, "Kendisiyle uzun yıllar İzmir'e hizmet ettik.  En zor görevleri onunla birlikte yaptık.  Bu parkta adının yaşatılması bizi çok mutlu etti. Burada emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi. (DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum