• Reklam

Bornova'da çevreyi kirletenlere suçüstü! Kaçak moloz dökene takip

İZMİR'in Bornova ilçesinde, Bornova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, yaptığı denetimlerle kaçak moloz dökenleri tespit ediyor. Çalışmalar kapsamında yılbaşından bu yana 23 gerçek ve tüzel kişi kaçak moloz döküm olayında suçüstü olarak yakalandı ve 265 bin 162 lira cezai işlem uygulandı.

Bornova'da çevreyi kirletenlere suçüstü! Kaçak moloz dökene takip
14 Ağustos 2022 - 13:29 - Güncelleme: 14 Ağustos 2022 - 13:30

İnşaat sezonuyla birlikte artan kaçak moloz ve hafriyat dökümünün artmasıyla, Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı sivil moloz ekipleri de kaçak döküm yapılan alanlarda denetimlerini arttırdı. Bornova'da çevreyi kirletenlere yönelik cezalar da caydırıcılık amacıyla üst sınırdan uygulanıyor. 2022 yılında gerçek kişilere 18 bin 028 TL, tüzel kişilere ise 30 bin 72 TL idari para cezası kesiliyor.

'YEŞİL VE TEMİZ BİR KENT İÇİN'

Çevreci belediyecilik anlayışla kenti korumaya yönelik çalışmalar yaptıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, "Bizim tek hedefimiz ceza yazmak değil, önce Bornovamızı sonra da tüm çevremizi korumak ve temiz tutmak. Yaptığımız çalışmalar da aldığımız önlemler de kaçak olarak, ayrıştırması yapılmadan, gelişigüzel alanlara atılan moloza engel olmaktır. Daha yeşil ve temiz bir kent için çevremizi koruma konusunda kimseye taviz vermedik, vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızın da duyarlı olmasını ve bu gibi durumlarla karşılaşmaları durumunda mümkünse fotoğraf çekerek belediyemizin '9991919' numaralı çağrı merkezine bildirmelerini bekliyoruz" dedi. (DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum