• Reklam

Bornova'da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'ne özel etkinlikler

Kadın dostu kent vizyonuyla kadınların sosyal ve ekonomik hayata katılımını arttırmayı hedefleyen Bornova Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde de çeşitli etkinliklerle kadınların yanında yer aldı. Bu kapsamda gerçekleşen etkinliklerin ilki Bornova Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi işbirliği ile düzenlenen Hediyelik Eşya Günleri olurken, Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Mürşide Tunçel Başoğlu’nun konuk olduğu seminer ve ‘46XX’ adlı sergi de büyük ilgi gördü.

Bornova'da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'ne özel etkinlikler
08 Mart 2024 - 09:57
Bornova’da Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri, Bornova Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nde başladı.  Kooperatif üyesi kadınların el emeği ürünlerinin yer aldığı ve 2 gün sürecek olan Hediyelik Eşya Günleri Büyükpark içinde açıldı. Etkinlikler Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen seminer ve sergi ile devam etti. Bornova Belediyesi Hobi ve Beceri Edindirme Kursları kursiyerlerinin seramik ve el sanatları sergisi ile Uzm. Dr. Mürşide Tunçel Başoğlu’nun objektifinden karelerin yer aldığı ‘46XX’ adlı sergi açıldı. Başoğlu’nun konuk olduğu kadın ve enfeksiyon konulu seminerde  ise bireylerin hastalıklara karşı farkındalık kazanması için bilgiler verildi.Seminer’de kadınlarda en sık görülen enfeksiyonları anlatıran Uzm. Dr. Mürşide Tunçel Başoğlu , İdrar yolları enfeksiyonları, AIDS ve cinsel yollarla bulaşan hastalıklar gibi çeşitli konularda da bilgi verdi.Bornova’da kadınlara destek
Kadınların sosyal ve ekonomik yaşamın içerisinde daha fazla yer alması gerektiğini ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Daha fazla kadının üretimin içinde yer almasını istiyoruz. Bu amaçla da kadın kooperatifimize destek veriyor, Bornovalı kadınlar için kurslar, seminerler ve etkinlikler düzenliyoruz” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum