Bornova'da 2 yılda 72 kilometrelik asfalt serimi ve yaması yapıldı

  Kendi asfalt üretim tesisi kuran Bornova Belediyesi, 2023 yılı içinde 60 bin ton asfalt üretimi yaptı. 2 yıl içinde üretilen 101 bin ton asfalt ile 72 kilometre yol yenilendi.

  Bornova'da 2 yılda 72 kilometrelik asfalt serimi ve yaması yapıldı
  27 Kasım 2023 - 10:26
  İlçede bulunan yolları mahalle mahalle yenileyen Bornova Belediyesi kış mevsimi için çalışmalarını hızlandırdı. Hazırlanan plan doğrultusunda hareket eden ekipler, Ekim ve Kasım aylarında Pınarbaşı, Evka 4, Karacaoğlan, Mevlana ve Yeşilova Mahallelerinde çalışmalarını sürdürdü. Asfalt serimlerinde 27.000 metre (27 km.), yama çalışmalarında ise 45.000 metre (45 km.)yol yapıldı. Asfalt çalışmaları Aralık ayı itibari ile Doğanlar ve Karacaoğlan Mahallelerinde devam edecek.
  Bornova’nın ulaşım konforunu ve kalitesini arttırmak istediklerini belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Kış ayları başlamadan önce çalışmalarımızı arttırdık. Vatandaşlarımızdan gelen talepleri değerlendiriyor ve ihtiyaç analizi doğrultusunda en çok sorun yaşanan yollara öncelik veriyoruz. Ekiplerimizin yaptığı planlamalar doğrultusunda diğer kurumlarla da yapılan işbirliği ile bu çalışmaları yürütmek istiyoruz” dedi.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum