Bornova Belediyesi'nin Çamdibi havuzunda kayıtlar bayramdan sonra

Bornova Belediyesi’nin Çamdibi’nde projelendirdiği Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nun yapımında sona gelindi.  

Bornova Belediyesi'nin Çamdibi havuzunda kayıtlar bayramdan sonra
13 Temmuz 2022 - 12:11
İnşaatı tamamlanan ve peyzaj çalışmalarının ardından Temmuz ayı sonunda açılacak olan havuz için ilk kayıtlar bayramdan sonra alınmaya başlanacak. Çalışmaları yerinde denetleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Açılış için gün sayıyoruz. İnşaat bitti, fitness merkezi tamamen hazır. Hemen bayramdan sonra hem yüzme kursu hem de fitness merkezi kayıtları başlayacak, Temmuz ayı içinde de havuzumuzu hizmete açacağız” dedi.

Açılışı için günlerin sayılmaya başlandığı Çamdibi Yüzme Havuzu, bodrum, zemin ve 1. kat olmak üzere toplam üç kat olarak inşaa edildi. 2.300 metrekare kapalı, 1.800 metrekare açık alana sahip tesisin içinde yüzme havuzu, fitness salonu, soyunma odaları, duş, idari ofisler ve kafeterya gibi mekanlar yer alıyor.

“İnşallah buradan şampiyonları çıkartacağız” 

Çamdibililerin talepleri doğrultusunda havuz projesinin hayata geçirdiklerini hatırlatan Başkan İduğ, “Başta çocuk ve gençler olmak üzere tüm Bornova’ya hizmet verecek. Özellikle Çamdibi bölgesinde yaşayan Bornovalılar için çok güzel bir spor olanağı sağlayacak. Ayrıca bu tesis ile çocuklarımız yüzme öğrenirken, yetenekli olanları da ortaya çıkarıp daha yukarılara taşımak istiyoruz. İnşallah buradan şampiyon sporcular çıkartacağız” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum