• Reklam

Bornova Belediyesi'nden 'vergi' uyarısı! 30 Kasım son gün

HER yıl taksitle ödeme yapılan emlak vergisi, çevre temizlik vergisi ile ilan ve reklam vergilerinin taksit ödeme süreleri, 30 Kasım'da sona ererken, Bornova Belediyesi mükelleflerin ödemelerde sıkıntı yaşamamaları ve daha rahat yapabilmeleri için gerekli tüm önlemleri aldığını belirtti.

Bornova Belediyesi'nden 'vergi' uyarısı! 30 Kasım son gün
24 Kasım 2022 - 12:16 - Güncelleme: 24 Kasım 2022 - 12:17

Emlak vergisi, çevre temizlik vergisi ile ilan ve reklam vergilerinin taksit ödeme süreleri, 30 Kasım'da sona eriyor.

Bornova Belediyesi'nin Büyükpark içindeki Mali Hizmetler Müdürlüğü Gelir Birimi ve Çamdibi veznelerinin yanı sıra 'belediye.bornova.bel.tr' adresinden ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da ödeme imkanı sunuyor. Diğer yandan Bornova'nın çeşitli noktalarında kurulacak olan mobil ödeme noktaları ve belediye binası bahçesinde bulunan akıllı vezneden günün 24 saati online olarak ödeme yapabiliyor.

HAFTA SONU VEZNELER AÇILACAK

Bornova Belediyesi, ödeme vezneleri oluşabilecek yoğunluğu azaltmak için hafta sonu da hizmet verecek. Bornovalılar, 26 ve 27 kasımda ödemelerini 09.00-16.00 saatleri arasında Büyükpark içindeki Mali Hizmetler Müdürlüğü Gelir Birimi ve Çamdibi Veznesi'nden gerçekleştirebilecek.

65 YAŞ ÜSTÜNE EVDE TAHSİLAT

Pandemi döneminde başlatılan 65 yaş üzeri vatandaşlar için evde tahsilat kolaylığı bu vergi dönemi de sürdürülecek. Bu hizmetten yararlanmak için '999 29 29' numaradan dahili '4100' ve '4102'i arayarak randevu alınması gerekiyor. 65 yaş üzeri Bornovalılar evlerine gelen mobil cihazla tahsilat yapabiliyor.Yoğunluk yaşanmaması için mükelleflerin vergi ödemelerini son güne bırakmamaları konusunda hatırlatma yapan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, "Toplanan vergiler ilçemize hizmet ve yatırım olarak geri dönüyor" dedi. (DHA)


 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum