• Reklam

Bornova Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı adıyla yaşatacak

İZMİR'in Bornova ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100'üncü yılı coşkusu belediyenin hazırladığı özel etkinliklerle kutlanacak. Kutlamalar kapsamında ilk olarak Bornovalılar, 1922 kişinin katılımıyla zeybek gösterisi sunacak ardından etkinlikler, kortej geçişi ve Büyük Türkiye Orkestrası'nın konseriyle devam edecek.

Bornova Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı adıyla yaşatacak
27 Ağustos 2022 - 10:11 - Güncelleme: 27 Ağustos 2022 - 10:13

29 Ağustos Pazartesi günü yapılacak olan etkinlikler Bornova Şehir Stadı'nda başlayacak. 100'üncü yıla özel olarak hazırlanan organizasyon 19.00'da Özgür Band Orkestrası'nın mini konseri ile başlayacak. 19.45'te 1922 kişinin aynı anda oynadığı Zeybek gösterisi gerçekleşecek. Gösterinin ardında ise 20.22'de katılımcılar Şehir Stadı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na Fener Alayı ile kortej geçişi yapacak.  Bornovalılar, Bornova Belediyesi'nin dağıttığı bayraklarla Bornova Belediye Bandosu'nun çalacağı zafer şarkıları ve marşlarını hep bir ağızdan söyleyecek.

Bornova Cumhuriyet Meydanı'nda saat 21.00'de İzmirli akademisyen, sanatçı ve konservatuvar öğrencilerinden oluşan Büyük Türkiye Orkestrası 'Kurtuluştan, Zafere ve Günümüze' konseriyle Bornovalılarla buluşacak. Müziğin yanında şiir dinletisi, tiyatral gösteri ve halk oyunlarının da yer alacağı gecede Bornovalılar zafer coşkusunu doyasıya yaşayacak.

30 Ağustos Salı günü yapılacak olan resmi törende Bornova Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşecek çelenk sunumunun ardından protokol üyeleri Işıkkent Polis Şehitliği'ni ziyaret edecek. Zafer ve kurtuluşun 100. yılını tüm Bornovalılarla birlikte kutlayacaklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkumandanlığında kazanılan 30 Ağustos zaferinin önemine dikkat çekip, "Tarihimizin en önemli zaferlerinden olan Büyük Taarruz'un 100'üncü yılında Cumhuriyetimize ve Atamıza sahip çıktığımızı göstereceğiz. 29 Ağustos'ta tüm Bornovalıları önce şehir stadında gerçekleştireceğimiz gösterimize ardından da Cumhuriyet Meydanı'na bekliyoruz" dedi.(DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum