Boğazına balık kılçığı kaçtı, bu yüzden öldü

  CHP'li Haluk Pekşen'in önce koronavirüs aşısı nedeniyle öldüğü iddiaları ortaya atılmış, daha sonra Pekşen'in balık kılçığı ile başlayan bir süreç sonunda yaşamını yitirdiğini dile getirilmişti. Pekşen'in kızı Ezgi Pekşen, babasının ölümüne yanlış teşhisin neden olduğunu iddia ederek süreci anlattı.

  Boğazına balık kılçığı kaçtı, bu yüzden öldü
  19 Eylül 2022 - 19:32

  25 ve 26’ıncı dönem CHP Milletvekili Haluk Pekşen, 16 Eylül günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 61 yaşındaki Pekşen’in vefatı sonrası, “korona aşısına bağlı kalp kapakçığı zarında iltihaplanma” meydana geldiğine dair iddialar sosyal medyada hızlı yayıldı.

  Prof. Dr. Esin Şenol ise Pekşen'in balık kılçığı ile başlayan bir süreç sonunda yaşamını yitirdiğini dile getirdi.

  Haluk Pekşen’in dün defnedilmesinin ardından bir açıklama yapan kızı Ezgi Pekşen, babasının vefatıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

  "NE ZATÜRRE NE COVID NE DE AŞI"

  Kamuoyunun yanlış bilgilendirilmemesi adına hayatımızın en acı günlerinden geçerken bu açıklamayı yapmak zorunluluğunu hissediyorum. Kıymetli babam Haluk Pekşen ne zatürre ne Covid ne de aşı sebebiyle hayatını yitirmiştir.

  GÖĞSÜNDE YANMA ŞİKAYETİYLE HASTANEYE GİTTİ

  15 Ağustos 2022 günü akşamı yemek yerken rahatsızlanması üzerine Acıbadem Bodrum Acil'ine gittik. “Göğsünde bir yanma hissettiğini, bu acının yemek esnasında başladığını” ifade etti. Yapılan tahlil sonucunda kan değerleri referans aralıkları içerisinde, EKG’si de normal çıktı.

  EVE GÖNDERDİLER

  Ağrı kesici verip bizi eve gönderdiler. Babamın acısı tüm gece devam etti ve sabah erken saatte yeniden “Beni hastaneye götürün” dedi, doktorlar yine her şeyin normal olduğunu belirtseler de babam hastaneye yatmak istedi. O gece tansiyonu yükselip alçalmaya ve ateşi çıkmaya başladı.

  BİR TÜRLÜ TEŞHİS KOYAMADILAR

  Çarşamba günü tüm değerleri yükselmişti, vücutta enfeksiyon oluşmuştu. Babamın sorumlu doktoru ne tuhaftır ki bir sözüm ona (!) gastrologtu. Covid, zatürre başlangıcı vs. türlü tahminlerde bulunsalar da bir türlü teşhis koyamadılar.

  ENDOSKOPİ YAPMAK AKILLARINA GELMEDİ

  Babam belki anlayan çıkar diye odaya gelen tüm doktorlara “Göğsümde yanma var, yatınca artıyor, yemek yiyince artıyor. Reflüm var ondan olabilir mi” diye anlattı. Ama “Ne olacak bu memleketin hali” diye babama dert yanan o kişilerin aklına “Size bir endoskopi yapalım” demek gelmedi.

  YEMEK BORUSUNDA DELİK TESPİT EDİLDİ

  Bir süre sonra “İyileştin” diye taburcu ettikleri babam daha da kötüleşti ve uçak ambulansla Ankara Güven Hastanesi'ne getirdik. Doktorlar yemek borusunun 32 cm’inde kalp hizasında delik olduğunu fark ettiler ve babama sordular.

  BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ÇÖKTÜ

  Babam da balık yediği sırada fenalaştığını ve bunu hastanede ifade ettiğini söyledi. Ancak artık enfeksiyon kalp zarına yol yapmıştı, değerleri çok artmış ve uygulanan yanlış tedavi sebebiyle bağışıklık sistemi çökmüştü. Doktorlar ellerinden geleni yapsalar da 22 gün geçmişti.

  BU ACIYI HAZMEDEMİYORUZ

  Benim canım babam her zamanki gibi elinden gelen tüm mücadeleyi verdi ancak 1 ay dayanabildi. Yaşadığımız bu acıyı hazmedemiyoruz, yüreğimiz yanıyor. “Size anjiyo yapalım” demek yerine “Size endoskopi yapalım” deseler şu an Haluk Pekşen aslanlar gibi yanımızda olacaktı.

  Ancak babama konulan yanlış teşhis gibi yanlış bilgilerle insanların kandırılmasını kendi vicdanımıza yediremeyiz. Babamın durumunun aşı ile hiçbir ilgisi yoktur.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum