• Reklam

Bodrum'dan depremzedeler için 7 TIR dolusu yardım malzemesi gönderildi

KAHRAMANMARAŞ merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki ayrı depremin ardından Muğla'nın Bodrum ilçesinde hayırseverler ve vatandaşlar tarafından toplanan yardım malzemeleri afet bölgesine gönderilmek üzere yola çıktı. Toplamda 7 TIR dolusu ihtiyaç malzemesi ve çok sayıda arama ekibi bölgeye destek için yola çıktı.

Bodrum'dan depremzedeler için 7 TIR dolusu yardım malzemesi gönderildi
07 Şubat 2023 - 12:02 - Güncelleme: 07 Şubat 2023 - 12:03

Türkiye'yi yasa boğan ve 10 ilde yıkıma neden olan depremin ardından acilen toplanan Bodrum Belediyesi, ilk olarak Kriz Masası oluşturdu. Kriz masasının akabinde yetkililer, Bodrum Afet ve Acil Durum Lojistik Yönetim Merkezi koordinasyonu için idari ve görevli personeli belirledi. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın davetiyle meslek odaları, sivil toplum kuruluşları başkanları ve siyasi partilerin ilçe başkanlarıyla seri toplantılar düzenlenerek ortak kararlar alındı. Türk Kızılay'ının çağrısı üzerine Bodrum Belediyesi tarafından Bodrum'da kan bağışı kampanyası düzenlenirken Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kaymakamlık Afet ve Acil Durum Başkanlığı koordinasyon toplantısına katıldı. Bodrum Afet ve Acil Durum Lojistik Merkezi faaliyete geçirilirken Türk Kızılay'ının ihtiyaç talepleri doğrultusunda yardım kampanyası çağrısı yapıldı. Çağrıyı alan Bodrum'da yaşayan yardımseverler, kampanyaya katılmak için seferber oldu.
Bodrumlu hayırseverlerin yaptığı yardımlar, Afet Acil Durum Yönetim Merkezi'nde toplanarak Belediye, Kızılay, gönüllüler ve AFAD vasıtasıyla bölgeye ulaştırılıyor. Şu ana kadar yardım malzemesiyle dolu 7 TIR Muğla AFAD Başkanlığına sevk edildi.
İlk etapta Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bodrum ekibi, Muğla 911 Arama Kurtarma ve MAG AME/SAR 57 kişilik bir ekip olarak afet bölgesine ulaşarak arama kurtarma çalışmalarına başlarken hazırlıklarını tamamlayan Bodrum Belediyesi'nin 39 personeli de arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere beraberinde 2 kepçe, 2 çekici, 2 kamyon, bir ambulans, 2 minibüs, 1 lowbet, 3 pick-up kamyonet ve gerekli teçhizat ile deprem bölgesine doğru yola çıktı. Yardım ekibinde; deprem bölgesindeki vatandaşlara 3 öğün yemek, sıcak çorba ve sıcak içecek dağıtımı yapmak üzere tahsis edilen 2 mobil mutfak Bodrum Aşçılar Derneği gönüllüsü 7 aşçı da bulunuyor.(DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum