Bodrum'da yağmur altında festival! 2.5 ton hamsi pişirilip dağıtıldı

  MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde bu yıl 7'nci düzenlenen Hamsi Festivali'nde, renkli görüntüler oluştu. 2,5 ton hamsinin dağıltıldığı festivalde, metrelerce kuyruk oluştu.

  Bodrum'da yağmur altında festival! 2.5 ton hamsi pişirilip dağıtıldı
  05 Şubat 2023 - 17:57 - Güncelleme: 05 Şubat 2023 - 17:59

  Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle, Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği'nce İskele Meydanı'nda bu yıl 7'ncisi düzenlenen Hamsi Festivali'nde renkli görüntüler ortaya çıktı. Festivalde, mısır unuyla hazırlanan 2,5 ton hamsi, tavalarda pişirilip dağıtıldı. Ekmek arası hamsi yemek isteyenler, metrelerce kuyruk oluşturdu. Meydanda kurulan stantlarda geleneksel yiyeceklerin tanıtımı ve satışı da yapıldı. İsmail Türüt başta olmak üzere birçok sanatçının yer aldığı konserde, katılımcılar kemençe ve tulum eşliğinde yağmurun altında saatlerce horon oynadı.  'BODRUM'DA KARDEŞÇESİNE YAŞIYORUZ'

  Festivalde konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, "Bodrum'da hangi bölgeden, dilden, dinden, ırktan olursa olsun herkesle kardeşçesine yaşıyoruz. Burada her türlü siyasi görüşten, partiden milletvekillerimiz, il ve ilçe başkanlarımız var. Herkes bir arada bu güzel etkinliği kutluyoruz, bundan sonra da böyle olacak" dedi.  ​Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Sekreteri Yener Çelik ise "12 senedir bu tür festivalleri yapıyoruz. Bodrum'da 18 ili kapsayan 30 bini aşkın Karadenizli hemşerimiz var. Bugün de yağmura rağmen festivale yoğun ilgi var. Bu alanda doğusundan, batısından, güneyinden, kuzeyinden Türkiye'nin her yerinden insan var. Herkes kardeşçe horununu oynuyor.  2,5 ton hamsi dağıtılacak. Yağmura rağmen uzun bir kuyruk oluştu. Hamsi bitene kadar dağıtacağız" diye konuştu.(DHA)


  YORUMLAR

  • 0 Yorum