• Reklam

Bodrum'da su borularının patladığı sokaklarda yenileme

MUĞLA'nın Bodrum ilçesindeki çalışmaların sürdüğü İnönü Caddesi'ndeki kaldırım ve yol yenileme çalışmalarının tamamlanmasının ardından belediye ekiplerinin Ayaz Caddesi'nde benzer bir şekilde çalışma yapılacağı belirtildi. Ayrıca, 14 Kasım itibariyle Dere Sokak'ta yağmur suyu hattı ve menfez çalışmasına başlayacağı belirtildi.

Bodrum'da su borularının patladığı sokaklarda yenileme
13 Kasım 2022 - 16:13 - Güncelleme: 13 Kasım 2022 - 16:15

Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Cevat Şakir ve Gümbet mahallelerinde kaldırım ve yol yenileme çalışmaları devam ediyor. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cevat Şakir Mahallesi İnönü Caddesi üzerinde devam eden üstyapı çalışmalarını yerinde inceledi.

Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince İnönü Caddesi üzerinde başlayan üstyapı çalışmalarında kötü görüntü oluşturan kaldırımlar sökülürken, yeni kaldırım imalatı çalışmaları da devam ediyor. İnönü Caddesi boyunca karşılıklı olarak yapımı devam andezit kaldırım imalatının tamamlanmasının ardından cadde boyunca kazıma çalışması yapılıp, sıcak asfalt dökülecek. Otomobil ve motosiklet park yerleri ve aydınlatma yenileme çalışmalarının da yapılacağı İnönü Caddesi'nde çalışmaların bitmesinin ardından ekipler, Gümbet Mahallesi Ayaz Caddesi'nde çalışmaya başlayacak. İnönü Caddesi ile Ayaz Caddesi'nin bir bütün halinde ele alınarak projelendirdiği çalışmaların aralık ayı sonunda tamamlanması planlanıyor. Her iki caddedeki çalışmalar kapsamında toplamda 4 bin 200 metre traverten kaldırım imalatı, 2 bin 200 metre engelli yürüyüş yolu, 750 metre yağmur suyu hattı ve 60x60 ebatlarında 125, 80x100 ebatlarında 10 adet mazgal imalatı, otomobil ve motosiklet park yerleri ile sıcak asfalt çalışması yapılacağı belirtildi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cevat Şakir Mahallesi İnönü Caddesi'ne giderek çalışmaları yerinde inceleyip, bilgi aldı. Başkan Aras, esnaf ve vatandaşlardan gelen talep ve önerileri dinleyip, fikir alışverişinde bulundu. Bodrum Belediyesi Fen İşleri ekipleri, ayrıca yarın itibariyle Dere Sokak'ta yağmur suyu hattı ve menfez çalışmasına başlayacak. Menfez çalışmasının ardından da kaldırım ve yol çalışması yapılacak. (DHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum