Bild: Bu adamın dayanma gücü var

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanılığı yolunda Avrupa'ya yönelik mesajları batı basınında manşetlere taşınıyor.

  Bild: Bu adamın dayanma gücü var
  19 Mart 2023 - 12:07
  Millet İttifakı'nda büyük kavgaların ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın rakibi olarak ilan edilidi. Resmi olmasa da deprem bölgesine yaptığı ziyaretlerle kampanyasını başlatan Kemal Kılıçdaroğlu, bir yandan iç kamuoyuna bir yandan da Avrupa'ya verdiği mesajları ile seçime hazırlanıyor.

  Kılıçdaroğlu'nun Avrupa'ya yönelik en belirgin vaatleri ise dikkat çekiyor. PKK ve uzantılarının Türkiye ve sınır hattındaki yuvalanmalarına karşı son yıllarda verilen büyük mücadelelerden sonra yumuşama dönemi vaat edilirken, bir yandan da HDP'nin eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve Gezi Parkı tutuklusu Osman Kavalanın serbest bırakılacağı belirtiliyor.

  Türkiyenin en önemli kazanımları olan Doğu Akdeniz ve Karadeniz'deki enerji alanlarında atılan adımlara ilişkin de sondaj ve arama faaliyetlerinin maliyet hesaplamaları bahane edilerek sonlandırılması CHP'liler tarafından son dönemde dillendiriliyor.

  Avrupa'ya göz kırpan bu söylemlerin ardından Batı medyasında Kılıçdaroğlu'na ilişkin olumlu haberler çıkmaya başladı.

  "Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın oldukça önünde"
  Son olarak Alman Bild, CHP'nin adayını manşetine taşıdı. "Bu adam Erdoğan için ne kadar tehlikeli?"  başlıklı haberde, Kılıçdaroğlu'nun iktidar değişimini İstanbul seçimleri ile başlattığı belirtildi. Anketlerde Kılıçdaroğlu'nun önde olduğu iddia edilen haberde, şu ifadelere yer verildi:
  "Bu adamın dayanma gücü var! Uzun yıllar ve sayısız yenilginin ardından Kemal Kılıçdaroğlu artık kendisini Türkiye'de muhalefetin cumhurbaşkanı adayı olarak kabul ettirdi.
  Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'a karşı yarışıyor ve aslında 20 yıllık iktidardan sonra İslamcı-muhafazakar devlet başkanının yerini alabilir: Mevcut anketlerde Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın oldukça önünde."

  YORUMLAR

  • 0 Yorum