• Reklam

Bilal Kırkpınar, gençlere ilişkin projelerini anlattı

Cumhur İttifakı Bayraklı Belediye Başkan Adayı Bilal Kırkpınar, gençlere ilişkin projelerini anlatarak gençlerin eğitimden spora, kültürden sanata, teknolojiden meslek seçimine, altyapıdan istihdama kadar her alanda destekleyeceklerini kaydetti. Kırkpınar, Bayraklı'da ikamet eden üniversite öğrencilerinin hepsine 10 bin TL'lik burs verileceğini açıkladı.

Bilal Kırkpınar, gençlere ilişkin projelerini anlattı
06 Mart 2024 - 09:18

Cumhur İttifakı Bayraklı Belediye Başkanı Bilal Kırkpınar, ilçenin alt ve üst yapı sorunlarına çözüm olacak projelerinin yanı sıra gençlere özel projeleriyle de dikkat çekiyor. Bayraklı'nın ‘Gençliğin kenti’ olacağını vurgulayan Kırkpınar, Bayraklı'nın Spor Kompleksleri üssü olacağını kaydetti.

‘’Spor kompleksleri kuracağız’’

 

AK Parti Gençlik Kolları İzmir İl Başkanlığı da yapan Kırkpınar, mevcut spor tesislerinin tümünün tadilat ve bakımlarının yapılacağını anlatarak, "İçerisinde yarı olimpik havuzlar, futbol, basketbol gibi sahaları da kapsayan spor kompleksleri oluşturacağız. Böylece gençlerimizin, çocuklarımızın keyifle vakit geçirmelerinin yanı sıra, madde bağımlılığını ortadan kaldırmaya katkı sağlamış olacağız. Çocuklarımız için yaz aylarında spor komplekslerinde yaz okulu koordine edeceğiz. Mevcutta bulunan spor alanlarının tadilat ve bakımlarını sağlayacağız." dedi.

‘’Gençlik Belediyesi kuracağız’’

 

Saha programlarında katılımcı belediyeciliğin önemini anlatan Kırkpınar, kenti Sivil Toplum Kuruluşları, dernekler, muhtarlar, gençler ve kadınlarla birlikte yöneteceğini dile getirerek, "Gençlik Belediyesi kurup, belediye iletişim temsilcileri ile düzenli toplantılar sağlayacağız." açıklamasında bulundu. Kırkpınar, gençlerin yönetim süreçlerinde aktif rol alacağını belirtti.

 

‘’Gençlik merkezi gece gündüz hizmet verecek’’

 

Bayraklı Belediye Başkan adayı Bilal Kırkpınar, hayata geçecek gençlik merkezlerinin gece gündüz açık olacağını aktararak, "7/24 Yaşayan Gençlik Merkezlerimiz olacak. Gençlerimiz için içerisinde 24 saat açık kütüphane, ikram alanları, E-spor alanları, langırt, satranç gibi oyunların da oynanacağı Gençlik Merkezleri inşa edeceğiz." ifadelerini kullandı.

‘’Ödev evlerinde ücretsiz kurs imkanı’’

 

Kırkpınar, Cumhur İttifakı yönetiminde gençlerin sadece eğitim alanında değil, meslek edinme ve istihdam alanında destekleneceğini vurgulayarak, "Ödev evleri kuracağız. Gençlerimiz ve çocuklarımız için ödev evleri oluşturup, okul çıkışı ve hafta sonları öğrencilerimize ücretsiz kurs imkânı sağlayıp eğitimde destek sağlayacağız. Teknolojik istihdam eğitimlerimiz olacak. Gençlerimiz için teknoloji ve yeni nesil istihdam eğitimleri düzenleyeceğiz. Meslek edindirme kursları açacağız. Gençlerimizi kalifiye eleman yetiştirme konusunda iş garantisi kapsamında iş hayatına dâhil etmek için meslek edindirme kursları oluşturacağız. Online portal paketlerimiz olacak.  Gençlerimize eğitim alanında ücretsiz online portal paketler vereceğiz. Gençlerimizin eğitimdeki potansiyellerinin artmasına katkı sağlayacağız." diye konuştu.

 

Burs müjdesi

 

Kırkpınar, Bayraklı'da ikamet eden öğrencilere burs müjdesi vererek, "İhtiyacı olan gençlerimize burs vereceğiz. Öğrencinin gittiği okula, kaçıncı sınıfa gittiğine göre değişiklik gösterecek. Öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçları kapsamında yanlarında olacağız. Bayraklı’da ikamet eden ve üniversite eğitimi gören tüm öğrencilerimize de yıllık 10 bin TL burs desteği sağlayacağız" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum