Bergama'da Zafer Yürüyüşü ve Ece Mumay konseriyle 30 Ağustos coşkusu

  İZMİR'in Bergama ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100'üncü yıl dönümü kutlamaları kapsamında gece Zafer Yürüyüşü ve şarkıcı Ece Mumay konseri düzenlendi. Bergama sabah başlayıp gece saatlerine kadar devam eden programlarla 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu doyasıya yaşadı.

  Bergama'da Zafer Yürüyüşü ve Ece Mumay konseriyle 30 Ağustos coşkusu
  31 Ağustos 2022 - 11:02 - Güncelleme: 31 Ağustos 2022 - 11:03

  Bergama Belediyesi'nin Büyük Taarruz'un yıl dönümünde düzenlediği kutlamalar, gece de devam etti. 100 yıl önce Türk milletine zafer şerefini yaşatarak özgürlüğü armağan eden şehitler ve gazilerin onuruna Bergama'da düzenlenen Zafer Yürüyüşü'nde renkli görüntüler ortaya çıktı. 7'den 77'ye tüm Bergama'nın binlerce kişi ile katıldığı Zafer Yürüyüşü'nde açılan dev bayrak, geleceğin teminatı gençlerin omuzunda Cumhuriyet Meydanı'na kadar taşındı. Kutlamalar meydanda Ece Mumay sahne aldı. Mumay, sevilen şarkılarını Bergamalılar için seslendirdi. Şarkılara meydanı dolduran Bergamalılar da zaman zaman bulundukları yerden eşlik etti.

  Konser sonunda Sanatçı Ece Mumay'a plaket veren Başkan Koştu, "Hemşehrilerimizle birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramımızı büyük bir coşku ve sevinçle kutladık. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, tüm şehitlerimiz ve gazilerimizin bizlere armağanı bu cennet vatan sonsuza kadar milletimizindir, milletimizin olmaya devam edecektir. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun" dedi. (DHA)


  YORUMLAR

  • 0 Yorum