• Reklam

BELGEM'de yeni dönem başladı

İZMİR'in Bornova ilçesinde eğitim gören öğrencilerin okul başarılarını ve kişisel gelişimlerini artırmak için Bornova Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (BELGEM) ve Dijital Sınıf ile hizmet veren Bornova Belediyesi 2022-2023 eğitim dönemine başladı. Çamdibi'nde bulunan BELGEM binasında verilen yüz yüze eğitimlere katılanlar Bornovalı gençler ilk derslerine girdi.

BELGEM'de yeni dönem başladı
28 Ağustos 2022 - 11:02 - Güncelleme: 28 Ağustos 2022 - 11:04

BELGEM, Liselere Giriş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavlarında Bornovalı çocuk ve gençlere eğitim desteği sağlamaya devam ediyor. 7,8,10,11, ve 12. Sınıflara yönelik olarak düzenlenen kurslardan okul dışında başka bir eğitim desteği alamayanlar yararlanabiliyor. Kurslarda Matematik, Fen, Türkçe, Edebiyat, Fizik, Kimya, Biyoloji, Coğrafya, İngilizce, Felsefe ve Tarih olmak üzere 11 farklı branşta ders veriliyor.  Öğrenciler haftada 40 saat ve 5 gün eğitim desteği alıyor.

'HEM YÜZ YÜZE HEM ONLİNE'

2022-2023 eğitim dönemi için düzenlenen derslere destek kursların bu yıl 1.300 öğrenci yararlanacak. 41 kişilik eğitmen kadrosu ile her zaman çocukların yanında olduklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, "Eğitime destek vermek önceliklerimizin başında geliyor. Bunun için projeler üretiyor ve tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. BELGEM ile çocuklarımız yüz yüze eğitime katılırken, 2019 yılında hayata geçirdiğimiz Dijital Sınıf Projemiz ile de online olarak eğitim alabiliyorlar. Bu projeyle on binlerce gencimize eğitimi ulaştırma imkanı buluyoruz" dedi.(DHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum