• Reklam

BBP Genel Başkanı Destici: Yüzde 30'un üzerinde oy potansiyelimiz var

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, oy potansiyellerinin yüzde 30 olduğunu 30 milletvekili çıkartabilecek konumda olduklarını söyledi.

BBP Genel Başkanı Destici: Yüzde 30'un üzerinde oy potansiyelimiz var
28 Ocak 2023 - 11:36

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Habertürk TV'de Mehmet Akif Ersoy'un konuğu oldu. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Destici, Cumhur ittifakı ve seçim stratejisi hakkında da bilgi verdi.

Destici kendi amblemleri altında seçime girmeyi hedeflediklerini belirtirken, oy potansiyellerinin ise yüzde 30 olduğunu belirtti. Destici şöyle konuştu:
"BBP son yerel seçimlerde sadece 4'te 1 yerde aday göstermiş. 1400 belediyeliğin 4'te birinde aday göstermiş yüzde 2 oy almış. 1 milyona yakın oy almış.
Tamamında göstermiş olsaydı bu daha çok olurdu. Bizim ittifak devletin varlığını, ülkenin bütünlüğünü, milletin istikbalini ve istiklalini önceliyoruz. 
Bizim bu seçimlerdeki oy hedefimiz yüzde 4 ile 5 arası bir oydur. Tabii milletimiz daha yüksek oy verirse bundan memnuniyet duyarız. BBP'nin yüzde 30'un üzerinde bir oy potansiyeli vardır. Şu anda 30 civarında milletvekili çıkarma potansiyelimiz var."


YORUMLAR

  • 0 Yorum