Bayraklı’ya 4,5 yılda 350 bin ton asfalt
  • Reklam

Bayraklı'ya 4,5 yılda 350 bin ton asfalt

Bayraklı’da yol yenileme, kaldırım ve kilit parke çalışmalarını aralıksız sürdüren Bayraklı Belediyesi, son 4,5 yılda ilçe geneline 350 bin ton asfalt döktü, binlerce metre kare kilit parke ve bordür döşedi.

Bayraklı'ya 4,5 yılda 350 bin ton asfalt
06 Aralık 2023 - 11:43
Başkan Serdar Sandal, “İzmir’in kalbi Bayraklı, sadece kültür-sanatta, eğitimde, sporda, sağlıkta değil, fiziki yatırımlarda; yolları, parkları, meydanları, kavşakları ve sosyal tesisleriyle de örnek ilçe oldu” dedi.

 

24 MAHALLEDE ÇALIŞMA

İlçede yol-kaldırım düzenleme, bakım, onarım ve yenileme seferberliği çerçevesinde Bayraklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, son 4,5 yılda ilçenin
cadde ve sokaklarına 350 bin ton asfalt serdi. Vatandaşların günlük yaşamını kolaylaştırmak için zamanla eskiyen, bozulan yollarda yenileme çalışmalarını sürdüren ekipler, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZBETON’un da destekleriyle, asfaltın yanı sıra yaya yolları ve tali araç yolları başta olmak üzere, ilçenin tüm sokaklarına 28 bin metrekare kilit parke döşedi. İhtiyaç duyulan tüm bölgelerde, toplamda 15 bin metre bordür, 15 bin metre de çim bordürü uygulaması yapıldı. Bayraklı’yı güzelleştirmek ve geliştirmek adına, ilçenin her sokağında eşzamanlı yürütülen çalışmalar, vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı.

 

“BAYRAKLI’YI İZMİR’İN KALBİ YAPTIK”

Göreve geldiği günden bu güne ilçenin temel sorunlarına kalıcı çözümler üreten, bu kapsamda altyapı ve üstyapı çalışmalarını aralıksız sürdüren Bayraklı Belediye Başkanı
 Serdar Sandal, “Verdiğimiz sözleri tutuyoruz. ‘Çözüm için buradayız’ dedik ve geldiğimiz
 noktada pandemi, deprem, sel ve ekonomik krize rağmen hiçbir yatırımımızdan kaçınmadık.

Ülkemizin yükselen değeri Bayraklı’yı İzmir’in kalbi yaptık. Sadece kültür-sanatta, eğitimde,
sporda, sağlıkta değil, fiziki yatırımlarda; yolları, parkları, meydanları, kavşakları ve sosyal
tesisleriyle de örnek ilçe olduk. Geleceğin modern Bayraklı’sı için her alanda çalışmaya
devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum