• Reklam

Bayraklı Mandolin Orkestrası 'Yaza Merhaba' konseri verdi

BAYRAKLI Belediyesi Mandolin Orkestrası, Yaza Merhaba Konseri ile izleyicilerin karşısına çıktı. TOBAV işbirliği ile Türkiye'de bir ilçe belediyesi bünyesinde kurulan ilk mandolin orkestrası olan ekip, Cumhuriyetin 100'üncü yılına ithafen seyirci karşısına çıktı. Marşlar, valsler, dünya klasikleri ve film müzikleri seslendiren sanatçılar uzun süre ayakta alkışlandı.

Bayraklı Mandolin Orkestrası 'Yaza Merhaba' konseri verdi
07 Haziran 2023 - 12:53 - Güncelleme: 07 Haziran 2023 - 12:54

Bayraklı Belediyesi TOBAV Mandolin Orkestrası Cumhuriyetin 100'üncü yılına ithafen Şef Uğur Sayınbatur yönetiminde 'Yaza Merhaba' konserinde sahneye çıktı. Sanat yönetmenliğini dünyaca ünlü orkestra Şefi Gürer Aykal üstlendi. Genel koordinatörlüğünü TOBAV İzmir şubesi temsilcisi Hale Gökalpsezer'in yaptığı orkestranın konzertmeister görevini ise Bülent Yazıcı yürüttü. Emekli müzik öğretmenleri başta olmak üzere gönüllü mandolin sanatçılarının sahne aldığı konserde gece boyunca marşlar, dünya klasiklerinin sevilen aryaları, film müzikleri, valsler seslendirildi. Ege'nin karşı kıyılarından ezgilerine de yer verilen konserde, barış, dostluk ve kardeşlik mesajları verildi. Yaza merhaba konserinde İzmirli sanatseverlerle buluşan orkestra, başarılı performansıyla konser sonunda uzun süre ayakta alkışlandı. Bayraklı Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Acar, konser sonunda sanatçıları kutlayarak, çiçek takdim etti.

'AMACIMIZ MANDOLİNİ TOPLUMUN HER KESİMİNE TANITMAK'

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Türkiye'de, bir ilki gerçekleştirdik ve TOBAV işbirliğiyle Bayraklı Belediyesi Mandolin Orkestrası'nı kurduk. Amacımız mandolini toplumun her kesimine tanıtmak. Bu kapsamda belirli aralıklarla düzenlenen konserlerde tüm İzmirlilerin beğenisini kazanan orkestramızı ve değerli sanatçılarımızı kutluyorum. Alkışlar sanatçılarımız için" dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum