Bayraklı'da Ataol Behramoğlu'ndan '100'üncü yıl' sürprizi

İzmir'in Bayraklı Belediyesi tarafından bu yıl 2'nci kez düzenlenen Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat/Sanat Festivali'ne katılan Şair Ataol Behramoğlu, kendi şiirinden 100'üncü yıla özel bestelenen Cumhuriyet Marşı'nı ilk kez Bayraklı'da beğeniye sundu. Marş, sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı.

Bayraklı'da Ataol Behramoğlu'ndan '100'üncü yıl' sürprizi
03 Ekim 2023 - 23:45 - Güncelleme: 03 Ekim 2023 - 23:47

Dünya ve Türkiye edebiyatının, sanatının önemli isimlerini bu yıl ikinci kez Bayraklı'da bir araya getiren Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat/Sanat Festivali'nde usta Şair Ataol Behramoğlu'nun Cumhuriyetin 100'üncü yılına özel yazdığı ve Erhan Doğan tarafından bestelenen marşın İzmir'deki ilk gösterimi heyecan yarattı. Etkinlikler kapsamında onur konuğu ödülünü almak için sahneye çıkan usta Şair Behramoğlu, konuşmasının sonunda Cumhuriyet'in 100'üncü yılına özel olarak hazırladığı marşı seyircilerle ilk kez paylaştı. Daha sonra 'Düş Gezginleri Band' tarafından seslendirilen marşın video klibi seyircilerle paylaşıldı ve salonu dolduranların beğenisini kazanan eser, uzun süre alkışlandı.

'CUMHURİYET İLELEBET YAŞAYACAK'

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Usta Şairimiz Ataol Behramoğlu tarafından Cumhuriyetimizin 100'üncü yılına özel yazılan ve bestelenerek seyirciyle paylaşılan bu eşsiz eser inanıyoruz ki, dillerimizden düşmeyecek. Bu ülkenin bölünmez bütünlüğü, bayrağımız ve Atatürk'ün çizgisinden sapmayan, modern, yenilikçi aydınlarımız olduğu sürece cumhuriyet ilelebet var olmaya devam edecektir. Bu süreçte biz de her zaman sanatçılarımızın, aydınlarımızın yanında olacağız" dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum