• Reklam

Bayraklı'da okullar kapandı, belediyenin yüzme kursları başladı

İZMİR'in Bayraklı ilçesinde okulların kapanmasıyla birlikte belediyenin yüzme kursları yeniden başladı. Karnelerini alan çocuklar Bayraklı Havuz'a akın etti. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Çocuklarımızın yaz tatillerini keyifli ve kaliteli geçirmelerini, havuzdaki yüzme eğitimlerimizle hem eğlenip hem öğrenmelerini amaçlıyoruz" dedi.

Bayraklı'da okullar kapandı, belediyenin yüzme kursları başladı
19 Haziran 2022 - 17:23 - Güncelleme: 19 Haziran 2022 - 17:25

Bayraklı'da 'Yaz Spor Okulları' kapsamında açılan yüzme kursu yüzlerce çocuğu havuzda bir araya getirdi. 24 mahalleden, 5-16 yaş aralığındaki çocukların faydalandığı kurslar ilk haftasında renkli görüntülere sahne oldu. Velilerin memnuniyetle karşıladığı kurslarda çocuklar, eğitime verilen arada bir yılın yorgunluğunu atarken, sıcak havalarda doyasıya havuz keyfi yaşadı. Kurs boyunca uzman eğitmenler ve cankurtaranların eşlik edeceği havuzdan cumartesi günleri 10.00-18:00 saatleri arasında kadınlar, pazar günleri 10.00-18.00 saatleri arasında ise aileler 10 yaş altı çocuklarıyla faydalanabiliyor. Hafta içi saat 17.00'dan sonra ise isteyen çocuklara veya yetişkinlere yönelik de bireysel eğitimler veriliyor. Kayıt için detaylı bilginin 477 20 00 telefon numarasından alınabileceği bildirildi.

HAVUZA BEKLİYORUZ

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Bayraklı'da bizler için sporun ayrı bir yeri ve önemi var. Çocuklarımızın başarıları göğsümüzü kabartırken elde edilen derecelere yenilerini eklemek istiyoruz. Bir yandan da geleceğin sporcularını yetiştirmek için desteklerimizi sürdürüyoruz. Bu kapsamda okulların yaz tatiline girmesiyle çocuklarımızın hem kaliteli vakit geçirmelerini, havuzdaki yüzme eğitimlerimizle hem eğlenip hem öğrenmelerini amaçlıyoruz. Bu kapsamda herkesi kursumuza bekliyoruz" dedi. (DHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum