• Reklam

Bayraklı'da Adalet ve Manavkuyu mahallelerinin planları askıya çıktı

İZMİR'in Bayraklı Belediyesi, Adalet ve Manavkuyu mahallelerini kapsayan 80 hektarlık alanda yaptığı 'Revizyon İmar Planları' askıya çıktı. Bayraklı ve İzmir Büyükşehir meclislerinde onaylanan planların, bir ay boyunca askıda kalacağı, yasal prosedürlerin tamamlanmasının ardından planın uygulanmasının önünün açılacağı belirtildi.  

Bayraklı'da Adalet ve Manavkuyu mahallelerinin planları askıya çıktı
11 Mayıs 2022 - 19:11 - Güncelleme: 11 Mayıs 2022 - 19:12

Bayraklı Belediyesi, Adalet ve Manavkuyu mahallelerini kapsayan, toplam 80 hektarlık alandaki Revizyon İmar Planlarını görücüye çıkardı. Geçtiğimiz aylarda Bayraklı ve İzmir Büyükşehir meclislerinde onaylanan planlar için askı süreci başladı. Bir ay boyunca askıda kalacak plan için yasal sürecin tamamlanmasının ardından uygulama aşamasına geçilebileceği belirtildi. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Yarınlara daha yaşanabilir bir Bayraklı bırakmak, daha çağdaş sokaklar, parklar, konutlar yaratmak ve yeşil alan oranımızı artırmak adına planlama çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Adalet ve Manavkuyu için bu anlayışla hazırladığımız revizyon planlarımızı askıya çıkardık. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda, ortak akılla hazırladığımız planlar sayesinde, geleceğin Bayraklı'sını birlikte yaratacağız" dedi.

PLANDA NELER VAR?

80 hektarlık alanı kapsayan Revizyon İmar Planı çalışmasına göre; mevcut imar planında 86 bin metrekare olan yeşil alan miktarı 90 bin metrekareye çıkarıldı. Yollar genişletilerek ulaşımda rahatlama sağlandı. Her iki mahalledeki sosyal ve kültür tesis alanları ile park, eğitim, sağlık ve belediye tesis alanları da 127 bin metrekareden 134 bin metrekareye yükseltildi. Vatandaşların haklarının korunduğu yeni revizyon planında, binaların inşaat hakkı için de yüzde 5 artış öngörüldü. (DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum