Bayraklı Adayı Kırkpınar, hemşehri derneklerini ziyaret etti

  Bayraklı Belediye Başkan Adayı Bilal Kırkpınar, hemşehri derneklerini ziyaret ederek ‘Dernek binası’ müjdesi verdi. Kırkpınar, Belediye olarak derneklerin destekleneceğini aktardı.

  Bayraklı Adayı Kırkpınar, hemşehri derneklerini ziyaret etti
  19 Şubat 2024 - 10:13

  Bayraklı Belediye Başkan Adayı Bilal Kırkpınar, saha çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bayraklı'nın her mahallesini karış karış gezerek, eli sıkılmadık, derdi dinlenmedik vatandaş bırakmayan Kırkpınar, hemşehri dernekleri temsilcileriyle de bir araya geliyor.

   ‘’Belediye Hemşehri derneklerine destek olacak’’

  Kırkpınar Alparslan Mahallesi'nde yaptığı saha çalışması kapsamında Kula Körez Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. Kırkpınar'ı Kulalılar coşkuyla karşıladı. Kırkpınar'a destek açıklaması yapan dernek üyeleri, çalışmalarına ilişkin bilgi verdi ve taleplerini dile getirdi. Dernek üyelerini dinleyen Kırkpınar, İzmir'de yoğun olan dernekçilik çalışmalarının yükünü 1-2 kişinin omuzladığına dikkat çekerek, Belediye Başkanı seçildiğinde derneklere destek olacağını açıkladı.

  Dernek binası müjdesi

  Kırkpınar, hemşehri derneklerinin en önemli maliyeti olan kira, elektrik ve su faturası ödemelerini ortadan kaldıracak ‘Dernek binası’ müjdesini paylaştığı konuşmasında, "Bayraklı'da Anadolu'nun her köşesinden gelen hemşehrilerimiz var. Mardinli, Erzurumlu, Afyonlu, Konyalı, Manisalı, Uşaklı hemşehrilerimiz var dolayısıyla Bayraklı Türkiye'nin mozaiğidir. Burada dernekçilik diğer ilçelerde olmadığı kadar yoğun. Dernekçilikte işin yükü birkaç kişinin sırtında gidiyor. Bizim Belediye olarak derneklerimize yardımcı olmamız lazım. Bir dernek binası çok mu zor!" ifadelerini kullandı.


  Kırkpınar 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek mahalli idareler seçimlerinde kendisinin Belediye Başkanı seçilmesi halinde hemşehri derneklerinin kullanımına sunulacak dernek binası yapacağını, derneklerin faaliyetlerini bu binada yürüteceğini kaydetti.


  YORUMLAR

  • 0 Yorum