Batur: Her kesimden oy alır, en yüksek oy oranını sağlarım
  • Reklam

Batur: Her kesimden oy alır, en yüksek oy oranını sağlarım

Konak’ta görev yapan muhtarla bir araya gelen Konak Belediye Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Abdül Batur, vatandaşlarla, muhtarlarla, sivil toplum kuruluşlarıyla yan yana çalışan bir belediye başkanı olduğunu belirterek, “Bizi aday gösterirlerse her kesimden oy alarak, en yüksek oy oranını sağlarım” dedi.

Batur: Her kesimden oy alır, en yüksek oy oranını sağlarım
15 Aralık 2023 - 11:56
Konak Belediye Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Abdül Batur, Konaklı muhtarlarla buluştu. Konak Belediyesi Toros Sosyal Tesisi’nde düzenlenen etkinlikte muhtarlara seslenen Batur, “Konak’taki muhtar arkadaşlar bir başka. Mahallelerindeki sorunlara çözüm bulma gayretleri, her olaya vakıf olmaları bizim işimizi de kolaylaştırdı. Vatandaşların getirdiği şikâyetleri bizlere yansıtarak, sorunlara çözüm bulma noktasında ellerinden geleni yapıyorlar. Muhtarlarımızı her yerde örnek gösteriyor ve muhtarımızla gurur duyuyorum” diye konuştu.


 
“Konak Belediyesi tarihe iz bıraktı”

Konak’taki beş yıllık hizmet döneminde ardı ardına doğal afetlerin ve pandeminin yaşandığına dikkat çeken Batur, yaşanan tüm sıkıntılı süreçlere rağmen Gültepe, Beştepeler ve Gürçeşme bölgeleri olmak üzere 600 hektarlık bir alanın kentsel dönüşüm planlarını yaptıklarına işaret etti. “Bunu yapmak her babayiğidin harcı değil” diyen Batur, 600 hektarlık alanın gelecekle ilgili planlamasını yaptıklarını vurgulayarak, “Konak Belediyesi tarihe iz bıraktı. Konak’ın geleceğini inşa etmiş olduk. 20 sene Narlıdere’de de elimizden gelen çabayı gösterdik ve değişimine, kentsel dönüşümüne katkı sunarak İzmir’in çekim merkezlerinden biri olmasını sağladık” diye konuştu.

 

Halkla yan yana bir başkan

İzmir’in sorunlarını bilen, yakından takip eden bir belediye başkanı olarak tecrübesini kente yansıtmak amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi için aday adayı olduğunu ifade eden Batur,  “İzmirli tecrübe istiyor, kentin sorunlarına hâkim olunmasını istiyor, samimiyet istiyor. Samimiyetimizi test etmenize gerek olmadığına inanıyorum: çünkü vatandaşlarımızla, muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla hep yan yana olmaya çalıştık. Halktan kaçan değil, halkla beraber olmayı seven bir belediye başkanıyım. İzmirli, İzmir’de yaşayan, İzmir’in nefesini soluyan, yaşamını kentte sürdüren bir belediye başkanı istiyor. Biz de tüm bu vasıflar var. Bu işi en iyi şekilde yaparız. Muhtarlarımızla yaparız, sivil inisiyatifle yaparız. Bize bu görev verilirse en iyi şekilde yaparız” dedi.

 

“En güzel şekilde çalışırız, hazırız”

İzmir Büyükşehir Belediyesi için aday adayı olan isimlere başarılar dileyen Batur, şöyle devam etti:

“Bu bir süreçtir. Neticede bizi gösterirlerse sahaya çıkarız, direksiyona geçer ve kontağı çeviririz. Biz kendimize, ekibimize güveniyoruz. Kentin problemlerinin çözme noktasında tecrübemize güveniyoruz. İZBETON genel müdürüyken işler yetişsin, vatandaşa hizmet aksamasın diye arabalarda yattığımı, uyuduğumu biliyorum. Bundan sonraki süreçte de çalışmaya hazırım. Sahaya çıkar, en güzel şekilde çalışırız. Hazırız ve belediye başkanlığı koltuğuna oturduğumuz günün hemen ertesinde, bu kente yapılacak her şeyin startını verecek şekilde programımızı hazırlıyoruz. Bizi aday gösterirlerse her kesimden oy alarak, en yüksek oy oranını sağlarım”

 
Anı plaketi verildi

Etkinlikte 2019-2024 dönemi yaptıkları çalışmalar ve hizmetleri nedeniyle Konaklı muhtarlara birer anı plaketi verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum