Osman Duru: Cumhuriyetimizin 100. yılında, 10 bin atama talep ediyoruz

  Türkiye'de laboratuvar alanında daha önce görülmemiş projelere imza atan Tıbbi Laborantlar Topluluğu, 1.Tıbbi Laboratuvar Çalışmaları Online Konferansı gerçekleştirdi

  Osman Duru: Cumhuriyetimizin 100. yılında, 10 bin atama talep ediyoruz
  12 Kasım 2023 - 09:54
  11 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilen, 1. Tıbbi Laboratuvar Çalışmaları Online Konferansı'nda laboratuvar alanında çalışan ve laboratuvara dair bölümlerde okuyan öğrenciler için gerçekleştirecek projeler konuşulurken, bu projelere dair faaliyet planları açıklandı.

  ’CUMHURİYETİMİZİN 100.YILINDA 10 BİN ATAMA TALEP EDİYORUZ’
  Tıbbi Laborantlar Topluluğu Başkanı Osman Duru yaptığı konuşmada ‘Türkiye Yüzyılında, Cumhuriyetimizin 100. yılında, 10 bin atama talep ediyoruz. Şehir hastaneleri projesini destekliyoruz, biz diyoruz ki şehir hastanelerimizin sayısı artmalı ve bu hastanelerin laboratuvarları yüksek teknoloji kapsamında etkin ve en geniş donanıma sahip olmalıdır, dünyaya örnek olacak büyük laboratuvarlar bizim ülkemizde hayata geçirilmelidir’ dedi.  Öte yandan Osman Duru, Tıbbi Laborantlar Topluluğu’nun taleplerini dile getirdi.
   İşte laborantların talepleri;
  Atama Sayılarının Arttırılması Ve Daha Adil Atama Kontenjanı Verilmesi.
  Kan Alma Birimlerinde Sadece Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Mezunlarının Görevlendirilmesi.
  Bölüm Öğrencilerine Sahada Daha Çok Staj İmkanı Tanınması.
  Üniversite Hastanesinde Çalışan Personellere Tayin Hakkı Tanınması.
  Nöbet Ücretlerinin Arttırılarak Laboratuvar Personeline Motivasyon Sağlanaması.
  Tıbbı Laborantlar Topluluğu tarafından gerçekleştirilen konferansta konuşmacı olarak Pamukkale Üniversitesi Denizli SHMYO Müdürü Doç. Dr. Pınar İli ve Tıbbi Laborantlar Topluluğu Başkanı Osman Duru bulunurken, yüzlerce laborant ve laboratuvar öğrencisi etkinliğe katılım sağladı.
   

  YORUMLAR

  • 0 Yorum