• Reklam

Başkan Sürekli: Kararlarımız yenilik ve gelişme getirecek

AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın İl Yürütme Kurulu ve İlçe Başkanlarının katılımıyla gerçekleştirdiği iki günlük kamp sona erdi. Aldıkları kararlar doğrultusunda saha çalışmalarına çok daha güçlü bir biçimde devam edeceklerini belirten İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; "İzmir için halkımız için ve teşkilatımızı daha etkin kılacak önemli kararlar verdik." dedi.

Başkan Sürekli: Kararlarımız yenilik ve gelişme getirecek
04 Haziran 2022 - 11:07 - Güncelleme: 04 Haziran 2022 - 11:08

Gönül Kapısı Projesi ile başta hasta ve bakıma muhtaç yaşlılar ve engelliler olmak üzere nokta ziyaretlerine başlayacaklarını söyleyen Başkan Sürekli, aldıkları kararlar 15 maddede özet olarak paylaştı:

"Gönül Seferberliği, 2022 yılı itibariyle 15 bin yeni üye yaptık. Hedefimiz; 50 bin üyeye, yani AK Gönüllüye ulaşmak. Bugüne kadar 100 bin kişiye vefa ziyareti gerçekleştirdik. İl olarak periyodik biçimde yürüttüğümüz 'Dünden Bugüne Yol Arkadaşları' değerlendirme toplantılarının ilçelerimizde de organize edilmesi; gerekli olması durumunda, il ve genel merkez katılımları sağlanacak.  Esnaf buluşmalarını kitle toplantılarına dönüştüreceğiz. Eski üyelerimiz ve yeni üyelerimiz ile ilişkilerimizi; geçmişten geleceğe köprü kurmak üzere yaygınlaştırılacak, yeni üyelerimize hoş geldin ziyaretleri yapacağız.  Yaz boyunca devam edecek bu çalışmalarımızı, tümünün katılımı ile stadyum organizasyonunda coşkulu bir finalle taçlandıracağız. İlçelerimiz bazında yapılacak STK toplantılarının ardından 'Büyük Sivil Toplum Kuruluşu Buluşması' adı altında stadyumda yapılacak bir organizasyonla final yapacağız. Özellikle yaşlılarımız, engelli vatandaşlarımız, şehit ve gazi ailelerimiz, bakıma muhtaç vatandaşlarımız ile 'Gönül Kapısı' ziyaretlerimiz kapsamında evlerinde bir araya gelinecek, sorunları tespit edilerek gereği yapılacak. Eksiksiz ve ayrımsız tüm mahallelerimizde yaz boyunca geniş katılımlı ve özel buluşmalar tertipleyeceğiz. Ev, sokak, park gibi alanlarda mahalleli ile bir araya gelerek, geleneksel paylaşımlar yapılırken, yeni ilişkilerin kurulmasını sağlayacağız."

'KARINCA MODELİ' MAHALLELER BAZINDA UYGULANACAK

Teşkilatlarının birlik ve beraberliğini perçinleyip, daha çok kaynaşmak için sosyal aktiviteler planlayacaklarını da vurgulayan Sürekli, "Bu aktiviteler ilçe teşkilatlarımızın da önerileriyle ilimizce planlanacak ve hayata geçirilecek. Geçmişte görev yapan yol arkadaşlarımıza, aktif görev verilecek. 20 yıllık geçmişimizde, teşkilatlarımızda görev yapmış ama çeşitli sebeplerle uzak kalmış arkadaşlarımızın güncel etkinlik ve takım çalışmalarımıza katılarak aktif görev alması sağlanacak. Bundan sonra, ilçelerimizde de 'Karınca Modeli', mahalleler bazında uygulanacak. Boşluk bırakmayacak, tam bir piramit çalışması sergileyeceğiz. Aynı tablo ve karar 30 ilçede başarıyla yürüttüğümüz eş zamanlı programlar için de geçerli. Bu saha çalışmamız da sürdürülecek, zaman zaman bölgesel ölçekte geniş üye katılımları ile güçlendirilecektir. Belediyeleri bizde olan ilçelerimizin gözle görünür, ölçülebilir başarıları ortadadır. Bu ilçelerdeki gelişimin, yapılan işlerin duyuruları, anlatımları arttırılacaktır" dedi.

'SİYASET 5-0 PROJESİ HAYATA GEÇİRİLECEKTİR'

Sürekli şöyle devam etti:

"AK Parti olarak; siyaseti her zaman davamız için ve millet odaklı ele aldık. Ve en etkili olan yüz yüze iletişimi kullandık. Elbette geleneksel ve en çok verim getiren bu yöntemden taviz vermeyeceğiz. Ancak günümüzde gelişen teknoloji karşısında kaçınılmaz olan gelişim, siyaset için de söz konusu. Dijital platformları hedef kitleler açısından daha aktif kullanmak ve yeni alanlar açacağız. Bu amaca hizmet edecek Siyaset 5.0 Projesi hayata geçirilecek. Siyasal katılımı artıran, siyaset dilini ortaklaştıran bu zeminin oluşturulması için Akademik kadrolar oluşturacak ve yola çıkarılmasını hızlandırmak üzere temmuz ayında bir çalıştay düzenlenecek. Sadece kendi dönemlerimiz değil, geçmişten günümüze yapılan tüm çalışmalar, elde edilen bilgi ve datalar, e-arşiv sistemine geçirilecek. Yaptığımız tüm toplantılarda, alınan kararların belli bir plan çerçevesinde ele alınarak kayıt altına alınması, uygulanması ve takip edilmesi için 'e-teşkilat sistemi' oluşturulacak. 12'nci Strateji Geliştirme Merkezi (SGM) kurulacak. İl koordinasyonunda 30 ilçe teşkilatımızda kurulacak bu merkez ile İzmir'in her ilçe için sürekli kendisini güncelleyen sosyolojik, ekonomik yapısı, siyasi ve yaşamsal tercihleri, sağlıklı kentleşme, ihtiyaç duyulan dönüşüm ve yeni yatırımlar üzerinden datalar oluşturacak, yeni stratejiler üretecek.

'ÇEVRE DOSTU ÇALIŞMALAR PLANLANACAK'

Sürekli yapacakları diğer çalışmaları şöyle sıraladı:

"İzmir'in tüm ilçelerinde, çevre ve doğayı korumaya yönelik çalışmalara başlayacaklarını da vurgulayan Sürekli; "Özellikle çevre temizliği ve sokak hayvanlarına yönelik destekler yaratılacak, etkinlikler düzenlenecek. İzmir İl Teşkilatı olarak; AR-GE, Teşkilat ve Seçim İşleri Başkanlıklarımızın ortak eğitim çalışmaları devam etmektedir. Seçimde sandıklarda görev yapacak görevli ve müşahitlere bugünden başlanan eğitim programları; Genel Merkezden gelecek ekiplerce de tekrarlanacak. Dijital dünyanın her alanda olduğu gibi siyasette de en tercih edilen mecrası haline gelen metaverse teknolojisinin kullanımı hakkında çalışmalar yapılacak. Hizmet ve çalışmalarımızı sanal ve gerçek dünyanın buluştuğu bu platforma taşımak üzere gerekli girişimlerde bulunulacak. (DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum