Başkan Soyer, Linz Belediye Başkanı'na ikili işbirliği önerdi

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avusturya'nın Linz kenti Belediye Başkanı Klaus Luger ve beraberindeki heyeti ağırladı. Başkan Soyer, "Aramızdaki işbirliğini arttırmalıyız" diyerek kardeş şehir ilişkisi için adım atmak istediklerini söyledi.

  Başkan Soyer, Linz Belediye Başkanı'na ikili işbirliği önerdi
  28 Kasım 2022 - 13:23 - Güncelleme: 28 Kasım 2022 - 13:24

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avusturya'nın Linz kenti Belediye Başkanı Klaus Luger ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Ziyarete Linz Kent Konseyi Üyesi Dietmar Prammer, Linz Belediyesi İcra Direktörü Ulrike Huemer, Linz Belediye Meclisi Üyesi Arzu Büyükkal, Linz Belediyesi Uluslararası İlişkiler Danışmanı Andrea Pospıschek, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Avusturya Federasyonu Başkanı Çağdaş Arslan ve CHP Yukarı Avusturya Başkanı Kemal Yılmazçelik katıldı.

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ikili iş birliklerinin artırılması gerektiğini vurgulayıp, "Kültürlerarası etkileşim daha ileriye gitmede en önemli araç" dedi. Başkan Soyer, ayrıca iki şehir arasında kardeş şehir ilişkisi kurulmasının memnuniyet yaratacağını söyledi.  Linz Belediye Başkanı Klaus Luger de İzmir'in çok güzel bir şehir olduğunu belirtip, "Burada olduğumuz için çok mutluyuz. İki şehir arasında iş birliğini geliştirmek istiyoruz" dedi.(DHA)


  YORUMLAR

  • 0 Yorum