• Reklam

Başkan Saygılı: STK'ları güçlendiren bir iktidarız

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi.

Başkan Saygılı: STK'ları güçlendiren bir iktidarız
23 Aralık 2023 - 12:58
İzmir’de faaliyet gösteren dernek ve vakıfların yöneticileri ve kanaat önderlerine seslenen AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, “Sivil toplum kuruluşları, devlet ve millet kaynaşmasının, gönüllü hizmetin adresleridir. AK Parti’nin demokrasi ve özgürlüklere bakışı, sivil toplumu da geliştirmiş, genişletmiştir. Biz kapılarımızı kendilerine sonuna kadar açtık; STK’larımız da en zorlu dönemlerde devleti ile el ele vererek çözüme destek verdi. Bu güçlü birliktelik, genelde olduğu gibi yerelde de söz konusudur ve böyle devam edecektir” dedi.Kapılarımızı sonuna kadar açtık…

AK Parti’nin, sivil toplum kuruluşlarına büyük önem verdiğini vurgulayan AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, şöyle konuştu:
"AK Parti, dünyanın en büyük sivil toplum örgütü olmakla birlikte, STK’lara kapılarını sonuna kadar açan bir siyasi teşkilattır. Yola çıktığımız andan itibaren, tüm dernek ve vakıflarımızı güçlendirerek ülke ve şehirlerimizin idaresinde, kriz yönetiminde ve reformlarımızda çözüm ortağı olarak gördük. Onlarla ortak aklı, ortak hareketi önemsedik. Tek parti dönemi zihniyetinin aksine, STK’larımızı desteklemenin ve onlardan destek görmenin demokratikleşmenin gereği olduğuna inandık. Seslerine kulak verdik, gücümüzü birleştirdik, aynı yere yumruk vurmayı bildik.”Ayrımcılık yapmadık, yapmayız

Millete hizmette ayrımcılığa yer vermediklerinin altını çizen Başkan Saygılı, Sivil Toplum gücüne bakış açılarının da böyle olduğunu vurguladı. Saygılı; “Bugüne kadar, milletimizin kutuplaştırılmasına, kimlik ve köken üstünden birbirine düşürülmesine yönelik hiçbir engele, hamleye izin vermedik. Türkiye Yüzyılını inşa ederken de en büyük gücümüz bu olacak. Birlik ve beraberliğimize halel getirmeme kararlılığımız, bizi çok daha ileriye götürecek. Hemşeri derneklerini, eğitimden sağlığa toplumumuza gönüllü hizmetler vermeyi kendilerine görev edinmiş dernek ve vakıflarımızı da aynı bakış açısıyla desteklemeye devam edeceğiz. Söylediğimiz gibi; AK Parti’nin kapıları hepinize hem genelde hem yerelde sonuna kadar açık. Milli ve manevi değerlerimizi yaşatmanın, güçlendirmenin olduğu kadar; milletimize hizmetin de önemli köprülerisiniz. Bu güç birliğimiz sonuna kadar, artarak devam edecek” diye konuştu.

Büyük görev düşüyor…

Sivil toplum kuruluşlarının yaklaşan yerel seçimlere yönelik duruşunu çok önemsediklerini belirten AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı şunları söyledi:
Halkımızın öncelikli ihtiyaçlarının tespitinde, hizmetin halkımıza en kısa ve güvenli yoldan götürülmesinde; STK’larımızın üstlendiği misyon ve görevi her zaman önemsedik. Şimdi şehirlerimiz için, İzmir’imizin yerelde de kalkınması ve özlem duyduğu hizmetlere kavuşması için önemli bir seçimin eşiğindeyiz. Ve STK’larımıza yine büyük görevler düşüyor. İnşallah, İzmir’i ve 30 ilçesini AK Belediyecilikle buluşturacağız ve hep birlikte yaşadığımız şehre, hemşerilerimize hizmet etmenin hazzını yaşayacağız.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum