• Reklam

Başkan Saygılı'dan seçim değerlendirmesi

31 Mart seçim sonuçlarını değerlendiren AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, “Yine ceketimi koyarsam kazanırım mantığının hakim olduğu, projelerin değil sadece zihniyetin ortaya konduğu süreci yaşadık. Her bir adayımız İzmir’imizin bugünü ve yarını ile ilgili ciddi projeler ortaya koyarken hiçbir proje ortaya koymadan 30 ilçenin 28 ilçesinde çok az farklarla 8-10 ilçede milimetrik şekilde kaybettik” dedi.

Başkan Saygılı'dan seçim değerlendirmesi
30 Nisan 2024 - 12:54

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.  

 

“Ceketimi koysam kazanırım mantığında süreç yaşadık”
 

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı da “Halkın bize verdiği mesajların doğru anlaşılması adına kararlar aşamasındayız. 2024 yerel seçimleri Türkiye'de, İzmir'imizde kazanan mı kaybeden mi ayrımı yapmaktansa, İzmir'in kazanmasını arzu ederdik. Ceketimi koyarsam kazanırım mantığının hakim olduğu bir süreci yaşadık. Her ilçe belediye başkan adayımız ve Hamza Dağ, İzmir'le ilgili ciddi projeler ortaya koyarken, hiçbir proje ortaya koymayanlara 28 ilçede çok az farklarla biz 10 ilçede az oylarla kaybettik. Bu süreçte farkındalığın ortaya çıkacağına inanıyoruz” ifadelerini vurguladı.

CHP için; ‘Sorunları Ankara’da çözmek isterlerse olumlu bakıyoruz’ yanıtı
Sözlerine devam eden Saygılı, şunları da ekledi:


“Pandemi, global ekonomik kriz, Ukrayna - Rusya Savaşı ve bölgedeki huzursuzluk, hem ülkemizi hem dünyayı ekonomik anlamda olumsuz etkiledi. Üstüne bir de 11 ilimizde yaşadığımız depremi yaşayan ülkemiz seçim atmosferine girdi. Bunlar kolay değildi. Bunları dizi gibi görüp unutacak insanlar değiliz. Biz 2001 krizini de gördük. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın önderliğinde bu sürecin yara almadan görüldüğünü de görüyoruz. Önümüzde çözülmesi gereken problemler var ama el birliğiyle çözeceğiz. CHP'nin 28 belediyeyi kazanmış olması, ortaya koyacakları bir mücadeleyi gerektiriyor. İzmir'in sorunlarını Ankara'da çözmek isterlerse olumlu bakıyoruz.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum