• Reklam

Başkan Saygılı'dan haciz çıkışı: Bu ayıbın sahibi Cemil Tugay'dır

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, Karşıyaka Belediyesi’ndeki haciz skandalı ile ilgili ‘’CHP, ne yazık ki; ilçeleri yönetemeyenlerle İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni yönetme ısrarını sürdürdüğü için bu manzaraları daha çok göreceğiz. Karşıyaka Belediyesi’nde alacaklısını makam odasına hatta halkla ilişkiler birimindeki masa ve sandalyelerin başına dikecek kadar büyük bu ayıbın sahibi Cemil Tugay’dır.’’ dedi.

Başkan Saygılı'dan haciz çıkışı: Bu ayıbın sahibi Cemil Tugay'dır
09 Mayıs 2024 - 09:31

Yerel seçim sonrasında ekonomik kriz ve işçi maaşlarında yaşanan sorunlarla gündeme gelen Karşıyaka Belediyesi’nde alacaklılar kapıya dayandı.

Eski dönemden kalan ödemeler konusunda sorun yaşayan Ankara merkezli Park Kent Şirketi makam odasını haczetmek istedi. Belediye Başkanı Behice Yıldız Ünsal İşçimenler ve yetkililerin müdahalesinin ardından haciz memurlarıyla gelen yüklenici işlemleri geçici süreli erteledi.

 

Konuya dair sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, şu ifadeleri kullandı:

‘’Tarih ve tekerrür! Ama talih ve kader değil. CHP, ne yazık ki; ilçeleri yönetemeyenlerle İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni yönetme ısrarını sürdürdüğü için bu manzaraları daha çok göreceğiz. Ardında makam odasına haciz getirdiği bir belediye bırakan Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın durumu aslında hiç de yabancı değil. Hatta, tarihin tekerrürü. Çünkü, geçtiğimiz 5 yıl boyunca da İzmir’i; daha önce başkanlık yaptığı Seferihisar’ı enkaza çeviren CHP’li Tunç Soyer yönetmişti. Bir belediyenin en temel işlerinden biri olan park bahçe, çocuk oyun alanı gibi kalemler için belediyeye haciz getirecek; Karşıyaka Belediyesi’nde alacaklısını makam odasına hatta halkla ilişkiler birimindeki masa ve sandalyelerin başına dikecek kadar büyük bu ayıbın sahibi Cemil Tugay’dır. Ve bu durumu İzmir kamuoyuna açıklamakla yükümlüdür.’’


YORUMLAR

  • 0 Yorum