• Reklam

Başkan Sandal: "Eğitimde Türkiye'ye rol model olduk"

Göreve geldiği günden eğitim alanında hayata geçirilen projeler ve elde edilen başarılarla fark yaratan Bayraklı Belediyesinde, kendisi de öğretmen olan Başkan Serdar Sandal “Verdiğimiz sözleri tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Özel okulları aratmayan anaokullarımız, dershanemiz ve Bayraklı’ya özgü eğitim modelimizle Türkiye’ye rol model olduk"

Başkan Sandal: "Eğitimde Türkiye'ye rol model olduk"
24 Kasım 2023 - 14:19
Bayraklı’da katılımcı, demokratik ve çevreci bir eğitim modeli ile okul öncesi eğitim kurumları açmayı sürdüren Bayraklı Belediyesi, Ayda Bebek Anaokulu, Elif Bebek Anaokulu ve ismini öğrencilerin koyduğu Pati İzi Anaokulu ile kreşlerinin sayısını 3’e çıkardı. Yamanlar ve Onur mahallelerinde temeli atılan anaokulları ile birlikte okul öncesi eğitim kurumlarının sayısı 5’e, öğrenci kapasitesi ise 600’e çıkarılacak.LİYAKATLİ ÖĞRETMENLER SINAVLA BELİRLENDİ

Bayraklı Belediyesi, kendisi de öğretmen olan Başkan Serdar Sandal’ın talimatıyla anaokullarında görev yapacak okul öncesi öğretmenlerini de ilk günden bu yana sınavla belirliyor. Bu kapsamda belediye bünyesindeki tüm eğitim kurumlarında eğitmenler şeffaf, adil ve liyakat esaslı sınav sonucuna göre görev yapıyor. Bu ayrıcalık, çocuklarını Bayraklı Belediyesi’nin anaokullarına gönderen veliler tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.


 
‘BEMO’ GELECEĞE IŞIK TUTUYOR

Bayraklılı çocuklar, ilçeye özgü Bayraklı Eğitim Modeli BEMO’nun demokratik, katılımcı ve adil eğitim sistemiyle yarınlara hazırlanıyor. Atatürk ilkeleri, Cumhuriyet, Türk Bayrağı ve ülkenin bölünmez bütünlüğünden yana olan değerlerle müfredata uygun eğitimler verilen okulların Bayraklı’ya özgü eğitim sistemi, diğer okul öncesi eğitim yuvaları arasında da fark yaratıyor.BAYRAKLI’NIN GURURU ‘SOSYAL ETKİNLİK MERKEZİ’

Bayraklı’da okul öncesi eğitim kurumlarından üniversiteye kadar eğitim hayatlarının her alanında tüm öğrencilere desteklerini sürdüren Bayraklı Belediyesi, yetiştirdiği başarılı öğrencilerle de eğitime büyük katkı sağlıyor. Başkan Serdar Sandal’ın 4,5 yıldır üzerinde özel olarak durduğu konuların başında gelen eğitim faaliyetleriyle geleceğe aydınlık bireyler yetiştiren kurumda yaklaşık bin öğrenci liselere ve üniversitelere giriş sınavlarına ücretsiz olarak hazırlanıyor. Tüm kitaplar ve eğitim ekipmanları da öğrencilere ücretsiz olarak veriliyor. Bayraklı’nın çocukları, hayallerindeki üniversitelerde eğitim alma imkanı buluyor. Bu kapsamda son olarak İstanbul Teknik, ODTÜ, Marmara, Boğaziçi gibi ülkenin önde gelen üniversitelerinde doktorluk, hemşirelik, avukatlık, mühendislik, mimarlık gibi eğitimler alacak olan öğrenciler ilçenin de gurur kaynağı oldu. 
EĞİTİMDE MARKA İLÇEYİZ

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “4,5 yılda hayata geçirdiğimiz eğitim projeleriyle Bayraklı’yı bu alanda marka kent yaptık. Anaokulundan üniversiteye kadar her alanda öğrencilerimizin yanında oluyor, çağdaş eğitim olanakları sunarak hayallerindeki okullarda eğitim almalarının kapılarını açıyoruz. Anaokullarımızda çocuklarımıza paylaşmayı, dayanışmayı, birlikte karar almayı ve alınan kararlara saygı duymayı öğretiyoruz. Bayraklı eğitim modelimizle kentimize özgü bir eğitim anlayışı benimseyerek, geleceğe yön verecek aydınlık, demokratik ve katılımcı bireyler yetiştiriyoruz. Mahallelerimize verdiğimiz sözleri bir bir tutuyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum