Başkan Ömer Günel'e kurulan siyasi kumpas yargıya taşındı

  Sosyal medya hesabından yayınladığı video ile İYİ Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özer Kayalı ve İYİ Parti Kuşadası Belediye Başkan Adayı Behçet Alp tarafından Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e kurulan kumpası açığa çıkaran Can Başar’ın açıklamaları yargıya taşındı.

  Başkan Ömer Günel'e kurulan siyasi kumpas yargıya taşındı
  21 Mart 2024 - 12:04

  Sosyal medya hesabından yayınladığı video ile İYİ Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özer Kayalı ve İYİ Parti Kuşadası Belediye Başkan Adayı Behçet Alp tarafından Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e kurulan kumpası açığa çıkaran Can Başar’ın açıklamaları yargıya taşındı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in avukatı Umut Yaşar ile birlikte Cumhuriyet Savcılığına başvurarak Başar’ın iddialarının araştırılmasını istedi.

  2022 yılının Mart ayında Özer Kayalı’yı bacağından tabanca ile vuran ve kısa süre önce cezaevinden tahliye olan Can Başar’ın sosyal medya hesabından Özer Kayalı ile Behçet Alp’in gazeteciler Ergün Poyraz ve İbrahim Akbulut aracılığıyla kendisine ulaştığını ve Günel’e iftira atması karşılığında çeşitli vaatlerde bulunduğunu açıklaması Kuşadası kamuoyunda büyük tepkiye neden oldu. Başkan Ömer Günel’in, Can Başar’ın tüm iddialarının tek tek araştırılması gerektiğini belirtmesinin ardından konu CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek tarafından yargıya taşındı. Başkan Ömer Günel’in avukatı Umut Yaşar ile birlikte Cumhuriyet Savcılığına yaptığı başvurunun ardından Adliye önünde basın mensuplarına açıklama yapan CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, uzun süredir sosyal medyada sahte hesaplar üzerinden Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e yönelik planlı bir karalama kampanyası sürdürüldüğünü belirterek şöyle konuştu:

  “Dün de biliyorsunuz sosyal medyada Can Başar isimli bir şahsın ciddi iddialar içeren paylaşımı yer aldı. Bu paylaşımdaki iddiaların bir an önce açığa çıkarılması ve kamuoyunun aydınlatılması amacıyla bugün belediye başkan adayımız Ömer Günel'in avukatı Umut Yaşar ile birlikte Cumhuriyet Savcılığına gelerek başvuruda bulunduk. Öncelikle Can Başar isimli kişinin ifadesinin alınmasını ve elindeki delillerin toplanmasını istedik. Savcımız ivedilikle dosyanın Emniyete sevkini sağladı. Hızlı bir sonuç alacağımızı düşünüyoruz. Umuyorum ki bu olay bir an önce aydınlığa kavuşur ve eğer varsa suçlular gerekli cezayı alır.” 


  YORUMLAR

  • 0 Yorum