Başkan Günel küçük hemşehrilerinin gönlünde taht kurdu

  Sosyal yardım ve destek projeleri ile tüm kent sakinlerini kucaklayan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, yaşama geçirdiği çalışmalarla küçük hemşehrilerinin de yüzünü güldürüyor.

  Başkan Günel küçük hemşehrilerinin gönlünde taht kurdu
  29 Şubat 2024 - 17:22 - Güncelleme: 29 Şubat 2024 - 17:30

  Çocuklara süt, beslenme çantası, eğitim ve kırtasiye yardımı gibi çeşitli başlıklar altında destek sunan Başkan Ömer Günel, kente kazandırdığı park, yeşil alan ve sosyal mekânlarla da çocukların fiziksel, sosyal ve psikolojik açıdan sağlıklı bireyler olarak gelişimlerini destekliyor.

  KUŞADALI ÇOCUKLAR SAĞLIKLI BÜYÜYOR

  Kuşadası Belediyesi tarafından Mart ayında ihtiyaç sahibi ailelerin 2-5 yaş aralığındaki çocukları için başlatılan süt desteği projesi sürüyor. Çocukların kemik gelişimlerine ve sağlıklı büyümelerine katkıda bulunmak amacıyla uygulanan proje kapsamında her çocuk için haftada 2, ayda 8 litre süt ailelere ulaştırılıyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından “Süt Dağıtım Araçları” ile ihtiyaç sahibi ailelerin adreslerine teslim edilen sütler, Tire Süt Kooperatifi’nden temin ediliyor. Ayda 1626 çocuğun yararlandığı süt desteği projesi kapsamında 11 ayda 85 bin litre süt evlere ulaştırıldı.

  BESLENME ÇANTALARINI KUŞADASI BELEDİYESİ DOLDURUYOR

  Kuşadası Belediyesi, süt desteğinin yanı sıra geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında yaşama geçirdiği beslenme çantası desteğine bu yıl da devam ediyor. İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için hazırlanan ve içerisinde çiğ kuruyemiş, mevsim meyveleri, meyve suyu, su, süt ve sandviç ekmeğinin yer aldığı beslenme çantaları her hafta düzenli olarak ailelere ulaştırılıyor. Veliler, belirlenen noktalara gelerek beslenme çantalarını Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü görevlilerinden teslim alıyor. Proje kapsamında her ay 3082 öğrenciye 193 bin 500 beslenme paketi ulaştırıldı.

  İLK EĞİTİMLERİNİ ANNE BABA ÇOCUK MERKEZİ’NDE ALIYORLAR

  Kuşadası Belediyesi tarafından İkiçeşmelik Mahallesi'nde bulunan Cafer Kotan Yaşam Parkı'ndaki Güler Aydın Süzgeç Sosyal Tesisi bünyesinde kente kazandırılan 'Anne Baba Çocuk Merkezi', ebeveynler kadar çocukların da çok yönlü gelişimine katkı sunuyor. Ebeveynlerin çocuk gelişimi konusunda bilgilenmeleri amacıyla çeşitli eğitim ve etkinliklere ev sahipliği yapan Kuşadası Belediyesi Anne Baba Çocuk Merkezi, 3-6 yaş arası çocuklar için düzenlediği okul öncesi eğitim, etkinlik ve atölye çalışmaları ile de çocukların gelişimine katkı sunuyor.

  KUŞADALI ÇOCUKLAR BİLGİYE RAHATÇA ULAŞIYOR

  Başkan Ömer Günel tarafından çocuklar için yaşama geçirilen bir diğer projede yine Güler Aydın Süzgeç Sosyal Tesisleri bünyesinde bulunan Kütüphane ve Kitap Kafe ise küçük ziyaretçilerine ders çalışıp kitap okumak için sunduğu sessiz ve uygun ortamı ile dikkat çekiyor. 1 yılda üye sayısını 1120'ye, sahip olduğu kitap sayısını da bağışlarla birlikte 5 bin 47'ye yükselten Kuşadası Belediyesi Kütüphane ve Kitap Kafe, 8 adet internet erişimli bilgisayarı ve yazıcıları ile öğrencilerin ödev ve araştırmalarını rahatlıkla yapabilmelerini sağlıyor. İhtiyaç sahibi öğrenciler için askıda kitap uygulamasıyla dayanışma kültürüne de katkıda bulunan Kütüphane ve Kitap Kafe'nin sunduğu hizmetlerden bugüne kadar 1931'i yetişkin, 8 bin 518'i çocuk olmak üzere toplam 10 bin 449 kişi yararlandı.

  SEYAKMER İLE BİNLERCE KİTAP “BİR TIK” UZAKLIKTA

  Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı (KEGEV) iş birliğinde 2020 yılının Ağustos ayında açılan Sevil-Yaşar Altaş Eğitim ve Kültür Merkezi (SEYAKMER) Dijital ve Materyal Çocuk Kütüphanesi, çocuklar için düzenlediği eğitici ve eğlenceli etkinliklerle ön plana çıkarken ziyaretçi, üye ve kitap sayısını da her geçen gün arttırıyor.

  3 yıl boyunca binlerce çocuğu ağırlayan ve çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapan SEYAKMER Dijital ve Materyal Çocuk Kütüphanesi, sunduğu sessiz ve konforlu ortamla ders çalışmak isteyen öğrencilerin de uğrak noktası olmayı sürdürüyor. SEYAKMER 10 binin üzerinde basılı, 25 binin üzerinde dijital kitaba ulaşma olanağı sunuyor.

  İSTASYON KUŞADASI ÇOCUKLARIN UFKUNU AÇIYOR

  Kuşadası Belediyesi tarafından Habitat Derneği ve META iş birliğinde ileri teknoloji ve girişimcilik eğitimleri vermek amacıyla açılan İstasyon Kuşadası Topluluk Merkezi’nde düzenlenen eğitim ve atölye çalışmaları, çocukların dijital gelişimlerine önemli bir katkı sunuyor.  Kent sakinlerinin internet dünyası ve buna bağlı olarak ortaya çıkan mesleklere kolay uyum sağlayabilmesi amacıyla halka açık ve ücretsiz şekilde sunulan ileri teknoloji eğitimleri ve atölyeleri çocukların ufkunu açıyor.


  YORUMLAR

  • 0 Yorum