• Reklam

Başkan Eşki Işıkkent'te vatandaşla buluştu

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, seçim sonrası teşekkür ziyaretlerine Işıkkent’te devam etti.  

Başkan Eşki Işıkkent'te vatandaşla buluştu
17 Nisan 2024 - 15:18
Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, seçim sonrası teşekkür ziyaretlerine Işıkkent’te devam etti. Çocuklara futbol sahası sözü veren Başkan Eşki, bölgedeki tarihi köprünün elden geçirilmesi için de bürokratlarına talimat verdi. Işıklar Mahallesi Muhtarı Necati Karabulut ile birlikte yerinde incelemeler yapan Başkan Eşki, doğru yatırımları Bornova’yla buluşturmak için vatandaşlarla iç içe olmaya devam edeceklerini söyledi.
 
Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, adaylığı sürecinde söz verdiği eksikleri tamamlamak ve vatandaşların isteklerini yerine getirmek için mahalle ziyaretlerine başladı. Işıklar Mahallesi Muhtarı Necati Karabulut ile birlikte inceleme gezisi yapan Başkan Eşki, vatandaşlarla sohbet edip isteklerini de dinledi. Egemenlik Mahallesi Muhtarı Şerif Ali Altıparmak’ın da katıldığı ziyaretlerde, eksiklikleri yerinde tespit eden Başkan Eşki, önümüzdeki 5 yıllık süreçte vatandaşların gerçek ihtiyaçlarını karşılayan projeleri sahadan edindikleri bilgiler doğrultusunda hayata geçireceklerini söyledi.
 
Dost Market yeniden canlanacak
 
Başkan Eşki, Işıklar Mahallesi Muhtarı Necati Karabulut’a seçim öncesi verdiği sözü yerine getirmek için muhtarlık binasının düzenlenmesi çalışmalarının hızla başlatılacağını söyledi.
 
Çevredeki vatandaşların, Işıklar Mahallesi’ndeki Aerobik Salonu’nun yoğun olarak kullanılmadığını söylemesi üzerine Başkan Eşki, “Dost Market’i zaten yeniden hayata geçirmeyi planlamıştık. Bu binayı Dost Market olarak yeniden düzenleyelim. İlk Dost Marketimizi burada açalım” dedi. Başkan Eşki, “Dost Marketler, tenceresini kaynatmakta güçlük çeken ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yardımına koşmaya devam edecek. Ayrıca bunların sayısını arttırıp kapsamını genişleteceğiz. İlkini de Işıklar Mahallesi’nde açmış olacağız” dedi.
 
Tarihi köprüye düzenleme
 
Başkan Eşki ayrıca Işıklar Mahallesi’ndeki 6093 Sokak ile 6003 sokağın kesiştiği noktada bulunan tarihi köprünün elden geçirilerek Işıkkent’e yakışır hale getirileceğini de söyledi.
 
Çocuklara futbol sahası sözü
 
Başkan Eşki, ziyaretler sırasında çocuklarla da bir araya geldi. Çocukların istediği futbol sahasını en kısa sürede Muhtar Karabulut’la birlikte en uygun yeri belirleyerek yapacaklarını söyledi. Başkan Eşki çocuklara futbol topu da hediye etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum