Başkan Erkan Özkan
  • Reklam

Başkan Erkan Özkan: Vatandaşlarımızın sesi olmayı sürdüreceği

Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan döneminde ilçede gerçekleştirilen çalışmalar dikkat çekiyor.

Başkan Erkan Özkan: Vatandaşlarımızın sesi olmayı sürdüreceği
27 Aralık 2023 - 09:51
Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan döneminde yapılan çalışmalar ile Menderes hak ettiği hizmetlere kavuştu. 44 mahallenin tamamında yapılan çalışmalar ile vatandaşların sesi olundu.

Yeni meydan
Menderes genelinde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında ilçe meydanı projesi hayata geçirildi. Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda Atatürk Caddesi boyunca kaldırım taşları yenilendi. Çift renk kaldırım taşlarının kullanıldığı proje kapsamında ilçe meydanı da kaldırım taşlarıyla uyumlu hale getirildi. Meydan çalışmalarında Atatürk Anıtı yenilenirken, ışıklandırma çalışmaları ve peyzaj düzenlemesi gerçekleştirildi. Vatandaşların da keyifli zaman geçirmesi için meydana oturma alanları da yapıldı. Merkez kavşak ise akıllı kavşak olarak yeniden tasarlandı.

Sahil bölgesine yeni yol
İlçenin turizme açılan kapısı olan sahil bölgesinde hayata geçirilen Orta Mahalle Sahil Yolu projesinde çalışmalar hızla devam ediyor. Sahil bölgesinde yaşayan vatandaşların isteği olan proje Özdere Orta Mahalle Gençlik Parkı’ndan Gümüldür Azmak Nehri’ne kadar olan 1 kilometrelik alanı kapsıyor. 7 metre genişlikte planlanan proje bisiklet ve yürüyüş yolundan oluşuyor.

Yol çalışmaları 
İlçe genelinde gerçekleştirilen yol yapım ve düzenleme çalışmaları da yoğun şekilde sürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalarda 164.400 ton asfalt, 131 bin metretül bordür, 569 bin metrekare kilit parke çalışması yapılırken; 192 kilometre üretim yolu, 468 kilometre stabilize yol yapımı gerçekleştirildi.

Yeşil alanlar, yeni parklar 
Park ve Bahçeler Müdürlüğünün çalışmaları kapsamında 35 yeni park Menderes’e kazandırılırken, 21 parkta da bakım, tadilat, onarım çalışmaları gerçekleştirildi. 7 adet çevre düzenlemesinin yapıldığı çalışmalarda 24 yeni yeşil alanda ilçeye kazandırıldı. 

Zor günde vatandaşın yanında
Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen Evde Sağlık Hizmetleri uygulaması ile 43 bin 188 vatandaşa sağlık hizmeti sunulurken, Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü tarafından 10 bin 958 aileye destek sağlandı.

Üreticinin yanında
Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün çalışmaları kapsamında 5 bin ücretsiz toprak analizi gerçekleştirilirken 500 bin atalık tohum dağıtımı yapıldı, 250 bin adet fidan üreticiye ulaştırıldı.

Bütçeye destek
Belediye bütçesine katkı sunacak hizmetler kapsamında Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı araç filosu arttırıldı. Yapılan çalışma kapsamında 10 adet çöp kamyonu Belediye bünyesine kazandırıldı. Daha önce 9 araç ile hizmet yürütülürken yeni araçlarla birlikte sayı 19’a çıkartıldı, taşeron firmadan kiralama yöntemine son verilerek ilçe genelinde daha etkin hizmetin önü açıldı.

Can dostlar unutulmadı
Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından 5 bin 213 sokak hayvanının kısırlaşması yapılırken, 8 bin 598 hayvanın da tedavisi gerçekleştirildi. Yıl boyunca 700 paket mama dağıtımı da gerçekleştirilerek can dostların sesi olundu.

Kültür, sanat ve sporun merkezi
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün yıl boyu yaptığı kültür sanat etkinlikleri ile Menderes’te renkli görüntüler oluştu. Özel günler, Milli ve Dini bayramlarda yapılan etkinliklerde de on binler bir araya geldi. 5 ile 15 yaş arası çocukların katılabileceği ve 5 branşta açılan spor okulları ise yoğun ilgi gördü. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sahil bölgesine kazandırılan Özdere 100. Yıl Gençlik ve Spor Yerleşkesi de bölgeyi sporun merkezi haline getirdi. 

‘’Her zaman yanlarındayız’’
Menderes’in geleceğine katkı sunacak çalışmaları hayata geçirdiklerini kaydeden Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan, ‘’ Güzel ilçemizin her bir noktasına dokunan hizmetlerimize devam ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vatandaşlarımızın sesi olmayı sürdüreceğiz. Yapmış olduğumuz çalışmalarla Menderes’imizin gelişimine katkı koyacak ve ilçemizi İzmir’in parlayan yıldızı haline getireceğiz. Ben ve çalışma arkadaşlarımın tek bir hedefi var o da Menderes’e hak ettiği hizmetleri kazandırmak. Bunun için de durmadan, yorulmadan çalışacağız. Çünkü Menderes’e değer.’’ dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum