• Reklam

Başkan Doğruer'den Cemevi açıklaması

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer belediye meclisinde oluşturulan komisyon tarafından çalışmaları yürütülen cemevi için uygun yer bulunur bulunmaz  inşaatına başlayacaklarını söyledi. Başkan Doğruer, “Kınık’ta cemevi yapılmasını en fazla isteyenlerden birisi benim. Baştan söylüyorum yeri bulunsun kararım yüz kere evet” diye ifadesi yazılı ve sesli tutanaklara geçti.

Başkan Doğruer'den Cemevi açıklaması
03 Aralık 2021 - 13:33
“ARAZİYİ DE BULACAĞIM CEMEVİNİ’DE YAPACAĞIM”

Kınık Belediyesi’nin Aralık ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer başkanlığında gerçekleştirildi. İlçedeki konulara ilişkin kararların alındığı meclis toplantısında konuşan Başkan Doğruer gündemde olan cemevi yapımı ve yer tahsisi konusunda konuştu.

İmar komisyonu ve İlgili teknik ekipte görev yapan isimlerin de yer aldığı yer araştırma komisyonunun çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Başkan Doğruer uygun arazi arayışının çalışmalarının devam ettiğini  söyledi. CEMEVİ İÇİN KARARIM YÜZ KERE EVET

Doğruer, Belediye Meclis toplantısında “Kınık Belediyesi’nin başkanı olarak söylüyorum; Kınık’ta cemevi yapılmasını en fazla isteyenlerden birisi benim. Baştan ifade ediyorum, uygun yeri bulunsun kararım yüz kere evet” dedi.Bu konuşma yazılı ve sesli kayıtla tutanaklara geçti.

HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Başkan Doğruer, Kınık’ta köylerimizdeki mevcut cemevlerinin  haricinde merkezde  bir cemevinin bulunduğunu söylerken ihtiyaçlarının Dernek muhtarlık ve belediyeler tarafından giderildiğini anlattı. Doğruer, “Kınık’ta Fatih mahallemizde bir adet cemevimiz var. Burada hem ibadet hem de cenaze gibi faaliyetler gerçekleştiriliyor. Belediye olarak talep gelmesi halinde her türlü ihtiyaçlara anında yanıt veriyoruz. Son olarak boya, tadilata yönelik birçok konuda çalışma yaptık. İkinci bir cemevinin yapılmasıyla ilgili talep için kurduğumuz komisyon ve teknik ekip yer seçiminde çalışmalarına devam ediyor .Mevcut  cemevi dışında uygun yer arayışı sürüyor. Bu konuda Belediye Meclisimiz ,muhtarımız ,Derneklerimiz ,STK ve işgili kurumlar ile görüş halindeyiz .Gerekirse kamulaştırma yapıp inşaatını da bizzat belediye olarak yapacağız. Bu konuda hiçbir problem ve tereddüt yoktur” diye konuştu.

İNANCIN SİYASETİ OLMAZ

İnanç üzerinden siyaset yapılmasına karşı olduğunu anlatan Başkan Doğruer toplumun hassasiyetlerinin günlük politikalara malzeme yapılmasının doğru olmadığını vurguladı. Doğruer, “Ne yazık ki birileri Kınık’ta inanç ve ibadet yerleri üzerinden siyaset üretmeye çalışıyor. Kınıklı hemşehrilerimiz biliyor ki kendisini ötekileştirmeyen, dışlamayan ve herkesi kucaklayan bir yerel yönetim anlayışımız var. 

ATAMAYLA DEĞİL SEÇİMLE GÖREVDEYİZ

İki dönemdir bizzat sandıktan çıkan ve halkın iradesiyle göreve gelen bu yerel yönetim anlayışımız kimseyi ayırmıyor, aksine bağrına basıyor. Küçük ve sığ düşüncelerle hareket etmek yerine Kınık’ta yaşayan her bireye ulaşmaya ve onları kucaklamaya çalışıyoruz. 

Kendilerine  geçici süreyle verilmiş koltuklardan güç aldıklarını zannedenler yanılıyor. Bilmeliler ki güneş balçıkla sıvanmaz. Doğrunun kalesi  asla yıkılmaz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum