Başkan Batur’dan dört dörtlük yeni sosyal tesis
  • Reklam

Başkan Batur'dan dört dörtlük yeni sosyal tesis

Konak Belediye Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Abdül Batur, ilçeye dört dörtlük yeni bir sosyal tesis daha kazandıracaklarını müjdeledi. Batur, Yağhaneler, Eşrefpaşa, Üçyol, Kadifekale ve Bozyaka’yla birlikte İzmir’in tamamına hizmet verecek tesisin Güneşli Mahallesi’nde inşa edileceğini açıkladı. Sahada çalışmaların başlayacağını söyleyen Batur, “Halkımızın ihtiyacı olan, vatandaşlarımıza nefes aldıracak, onlara yeni yaşam çevreleri sağlayacak bir sosyal tesis kuracağız” diye konuştu.

Başkan Batur'dan dört dörtlük yeni sosyal tesis
09 Ocak 2024 - 10:30

Konak Belediye Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Abdül Batur, Konak halkına seslenerek, ilçenin Güneşli Mahallesi’nde bulunan ve “jandarma alanı” olarak bilinen alanda Konak’a yakışır bir sosyal tesis inşa etmek için çalışmalara başlayacaklarını açıkladı. 2016’da başlayan ve 2020 yılında tüm ödemelerin yapılmasıyla tamamlanan yaklaşık 18 milyonluk kamulaştırma sürecine rağmen, Jandarma Komutanlığı’nın ancak 2023’ün son aylarında tahliye ettiği alanı Konak’a kazandırmak için hiç vakit kaybetmeden harekete geçen Batur, “Bu iş artık bizde. Yağhaneler, Eşrefpaşa, Üçyol, Kadifekale, Bozyaka’yla birlikte İzmirimizin tamamına hizmet vermek için şimdi işe başlıyoruz” dedi.

 

Güneşli’yi parlatacak 

Konak halkına müjde veren Başkan Batur, “Biz bu büyük ve kıymetli alanda tıpkı Toros’ta ve Beştepeler’de yaptığımız gibi halkımızın ihtiyacı olan, vatandaşlarımıza nefes aldıracak, onlara yeni yaşam çevreleri sağlayacak bir sosyal tesis kuracağız. Güneşli Sosyal Tesisi’miz de halkımızın ihtiyaçlarını karşılayan dört dörtlük bir tesis olacak ve bölgemizin değerini yükseltecek. Bu iş artık biz de, Güneşli Mahallesi’yle birlikte Yağhaneler, Eşrefpaşa, Üçyol, Kadifekale, Bozyaka ve İzmirimizin tamamına hizmet vermek için şimdi işe başlıyoruz” diye konuştu. 

 

8 katlı bina inşa edilecek

Adını bulunduğu mahalleden alacak Güneşli Sosyal Tesisleri’nin büyük bir parka ve sosyal yaşam alanına sahip olduğuna dikkat çeken Batur, toplam inşaat alanının 14 bin metrekare, kullanım alanının ise 11 bin 500 metrekare olacağını söyledi. Batur alanda 1500 metrekare üzerine, 8 katlı bir bina inşa edeceklerini açıklayarak, “Bu binanın zemin katında 400 kişilik bir nikâh salonu olacak. Binamızın iki katı da vatandaşlarımız için projelendirdiğimiz çalışmalara ayrılacak. Binamızın en üst katında 600 kişilik bir düğün salonumuz yer alacak. Binanın bodrumunda ise 100 araçlık kapalı otopark bulunacak” dedi.

 

“Güneşli Sanathane” doğuyor

Güneşli Sosyal Tesisi’nde Basmane’de hizmete sunulan Sanathane Gösteri Sanatları Merkezi’nin bir benzerini de kuracaklarını müjdeleyen Batur, tesisle ilgili şu bilgileri verdi:

“Bu alan Sanathane’nin 1.5 misli daha büyük ve 450 kişilik oturma kapasitesine sahip bir hizmet alanı olacak. Güneşli Sanathane tiyatro, sinema ve konserlerle sosyal yaşamın ayrılmaz bir parçası olarak, semte ve tüm İzmir’imize hizmet verecek. Ayrıca açık alanda büfeler, kafeteryalar, piknik alanları, çocuk oyun parkları, çocuk zekâ parkları, yürüyüş parkurları bulunacak. Ana binanın arka bahçeye bakan bölümünde yer alacak Kemeraltı Mutfağı eşsiz lezzetleriyle 12 ay gece, gündüz hizmet verecek.” 


YORUMLAR

  • 0 Yorum