• Reklam

Başkan Adayı Hamza Dağ dev projelerini açıkladı

Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Başkan adayı Hamza Dağ, Proje Tanıtım Toplantısı'nda konuşarak, İzmir için yapacaklarını tek tek sıraladı.

Başkan Adayı Hamza Dağ dev projelerini açıkladı
13 Şubat 2024 - 10:57

Cumhur İttifakı'nın İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hamza Dağ, çalışmalarını sürdürüyor.

"Eşsiz İzmir" sloganıyla yola çıkan Hamza Dağ, sahada vatandaşlarla bir araya geliyor.

Hem vatandaşların dertlerini dinleyen hem de İzmir'de olan eksikliklere odaklanan Dağ, proje tanıtım toplantısı düzenledi.
 

Dağ'ın açıklamalarından derlenenler:

İzmir'de sadece çözümlere odaklandık. Bir hayalimiz var. Hepimiz hayali. Ulaşımıyla çevresiyle, toprağıyla, havasıyla eşsiz İzmir.

Projelerimizi 11 başlıkta topladık. Bu başlıkları toplarken İzmir'in sahadan gelen önceliklerine göre baktık.

Ulaşılabilir, sosyal belediyecilik, çevre altyapısı, dönüşüm, turizm, eğitim ve istihdam, akıllı şehircilik, sağlık altyapısı, tarım, spor altyapısı, kültürüyle eşsiz İzmir.

İzmir Körfez geçişi sadece bir proje değil şehrimizi dünya standartlarına döndürecek bir vizyon projesidir. 6.9 km deniz geçişi olmak üzere 35 proje kapsamında Binali Yıldırım tarafından 2011 yılında kamuoyuyla paylaşılmıştı. Proje bugüne kadar hayata geçirilmedi. İki yakada yaşayan hemşerimizin ısrarları üzerine göreve geldiğimizde bu projeyi hayata geçirmiş olacağız.

YENİ ÇEVRE YOLU

İzmir'in en can alıcı sorunlardan biri olan trafik sorununa yeni çevre yolu projesini hayata geçireceğiz. Bu yol şehrin içindeki ulaşımı azaltacak. Yeni çevre yoluna 9 alandan bağlantı yolu yapacağız. İzmir'e çevre yolu projesiyle şehrimizde yeni dönem başlayacak.

Raylı sistem projelerimizle İzmir'in taşıma hattını çiziyoruz. 2 tane tramvay hattımız var. Karşıyaka ve Konak hatlarımızı birleştirerek raylı hattımızı bütünleştireceğiz.

Buca metrosunu tamamlama çalışmasını yaparken Gaziemir ve Karalar metro çalışmalarına da başlayacağız. İzban'ı 9 vagona çıkararak buradaki izdihamı sona erdireceğiz.''OTOPARK TARİFESİNE YÜZDE 50 İNDİRİM YAPACAĞIZ''

Mevcut otopark tarifelerinde nisan ayında yüzde 50 indirime gideceğiz. 100 bin araçlı yeraltı yapağımız otoparklarla bu sorunu ortadan kaldıracağız.

İZMİR OTOGARI YENİLENECEK

Şehirlerarası otobüs terminaline dair ortak bir fikir var. Bu otogar tarihimize, İzmir'imize uygun değil. Biz bu otogarı yenilikçi İzmir’e modern bir şekilde yenileyeceğiz. Otobüslerin giriş ve çıkışlarını ayrı bir kattan yapacağız.''0-7 YAŞ ARASINDAKİ ÇOCUĞU OLAN ANNELERE ÜCRETSİZ ULAŞIM
 

0-7 yaş arasında çocuğu olan annelere ulaşımı ücretsiz yapacağız. Ailesinde engelli bulunan vatandaşlarımızın seyahat etme ve belli nedenlerle engelli bireylerini emanet etmeleri için mola evleri kuracağız.

Engelli vatandaşlarımıza eğitim bursu vereceğiz. Yaşlı bakımını gidip evinde yapılacağı merkezleri kuracağız.

Dezavantajlı engellerimize yılda 1 kere olmak üzere İzmirim kartlarına 10 bin TL yükleme yapacağız. Bu ödeme ile ulaşımdan da yararlanabilir, gidip faturalarını da ödeme yapabilir ya da gidip evine alışveriş yapabilir. Bizim amacımız hane giderini düşürecek işlere odaklanmak olacak.

Çocuk gelişim akademilerimizi hayata geçireceğiz. Bu akademiler ile çocuklarımıza çağın modern eğitimlerini vereceğiz.
 

KREŞ SAYISI 100'E ÇIKACAK

Ailelerimiz en önemli ihtiyaçlarından birinin de kreşler olduğunu biliyoruz. Şehrimizde şu an 7 olan kreşlerimizin sayısı 100’e çıkaracağız Üniversiteyi kazanan her üniversite öğrencimize ilk yıl 10 bin lira eğitim destek bursu vereceğiz. İzmarket kurarak sosyal ekonomik durumu zor olan vatandaşlara alışveriş imkânı sunacağız.


YORUMLAR

  • 0 Yorum