• Reklam

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden öğretmenlere özel konser

BALIKESİR Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında, öğretmenlere özel Ferhat Göçer konseri düzenledi. Yılmaz, "24 Kasım Öğretmenler Günü'nüzü kutluyorum" dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden öğretmenlere özel konser
24 Kasım 2022 - 15:37 - Güncelleme: 24 Kasım 2022 - 15:38

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, öğretmenlere özel Ferhat Göçer konseri düzenledi. 23 Kasım akşamı Şehit Turgut Solak Spor Salonu'nda ilk olarak Büyükşehir Belediyesi Konservatuar Sanatçısı Beyza İrtük, ardından da Ferhat Göçer sahne aldı. Çok sayıda öğretmenin katıldığı konser öncesinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kendisi için çok heyecan verici bir gün olduğunu vurgulayarak, "Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Bugünün çocuklarını yetiştiriniz. Onları yurda, ulusa yararlı insanlar yapınız' sözüyle, büyük bir misyon yüklenen, kıymetli öğretmenlerim. Bu yeni ve güzel atmosferde, şehrimizin çalışkan öğretmenleri ile bir arada olmak benim için çok kıymetli. Gençlerimizi aklın ve bilimin ışığıyla aydınlatan, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum" ifadelerini kullandı.

'HER DAİM BAŞIMIZIN TACISINIZ'

Görevi esnasında şehit olan öğretmenler başta olmak üzere hayatlarını kaybeden öğretmenleri rahmetle anarak emekli olanlara ise sağlıklı ve uzun ömürler dileyen Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: "Hayat boyu öğreten kıymetlilerimiz; annelerimiz, babalarımız, her birinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum, iyi ki bizimlesiniz, her daim başımızın tacısınız. Gazi'nin, 'En büyük umudum' diyerek; geleceğe dair ideallerini ve eserlerini güvenle emanet ettiği sevgili gençler; hepinizi çok seviyorum. Türkiye'yi, 2023 hedefine; 2053 ve 2071 vizyonuna taşıyacak en büyük gücümüz; kendisine ve ülkesine inanan, tarihini ve değerlerini bilen, aklın ve bilimin ışığında üreten gençlerimizdir. Büyük ve güçlü Türkiye'yi; hayal kuran, hayallerini hedefe dönüştüren, cesur, çalışkan gençlerle ve onlara yol gösteren öğretmenlerimizle birlikte inşa edeceğiz. Bu konuda hepimize, büyük sorumluluklar düşüyor."  (DHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum