• Reklam

Balçova'da dar gelirli vatandaşa destek

İZMİR'in Balçova Belediyesi eğitim giderinden yakacak giderine sıcak yemekten, hastane masraflarına kadar çok sayıda dar gelirli vatandaşa destek oluyor.

Balçova'da dar gelirli vatandaşa destek
25 Ocak 2022 - 01:16 - Güncelleme: 25 Ocak 2022 - 01:17

Balçova Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, belediyenin rutin işleri dışında kalan yatırımları yavaşlatarak bütçenin önemli bir bölümünü sosyal yardımlara aktardığı belirtildi. Yapılan yardımlara ilgili meclis üyelerini de bilgilendiren Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya "Bir yandan personel ücretlerini aksatmadan ödüyoruz. Diğer yandan öncelikli belediye hizmetlerini aksatmadan yerine getiriyoruz. Devam eden Kültür Merkezi, Cemevi, Olgun Gençlik Merkezi gibi büyük yatırım projelerini durdurmamaya çalışıyoruz. Kalan tüm gücümüzü vatandaşımızın hayatını devam ettirebilmesi için olmazsa olmaz sosyal yardımlarımızı yapıyoruz" dedi.

'EĞİTİMDE EŞİTLİK İÇİN ÇALIŞIYORUZ'

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için çalışma yaptıklarını dile getiren Çalkaya, "Eğitim yardımlarımızda çocuklar arasındaki eşitliği sağlamaya mecburuz. Üç çocuğu olan bir ailenin her çocuğuna mont, ayakkabı, okul kıyafet alması bile artık çok büyük bir zorluk. Biz bu dezavantajlı çocuklarımızın tamamına destek oluyoruz. Anadolu'nun farklı şehirlerinden gelmiş üniversite öğrencilerimizin öğlen yemek bedellerini karşılıyoruz. Okula geliş ve gidişler için ulaşım konusunda destek olduğumuz öğrencilerimiz var. Bunun yanında okullarımızın fiziki bakım ve onarımlarını, teknik altyapı eksikliklerini karşılıyoruz" ifadelerini kullandı.

'HER KONUDA VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ'

Sağlık masrafları konusunda da vatandaşların yanında olduklarını ifade eden Çalkaya, "Biz ilçemizdeki tüm engelli vatandaşlarımız ile irtibat halindeyiz. Durumu iyi olmayan vatandaşlarımızın akülü aracını, işitme cihazını, kullandıkları diğer tıbbi cihazların alımını biz sağlıyoruz. İhtiyacı olan her vatandaşımıza tam donanımlı hasta yatakları sağlıyoruz. Hasta ve Engelli Ambulansımız sürekli ihtiyaçlı vatandaşlarımızın hastaneye naklini sağlıyor. Bunun yanında ambulansla gitmeyen Onkoloji hastaları var. Biz Işın tedavisinden sonra vatandaşımızın toplu taşıma araçları ile evine dönmesine müsaade edemeyiz ve etmiyoruz. Araçlarımız bu konuda vatandaşlarımızın emrinde" açıklamalarında bulundu.

'HİÇBİR VATANDAŞIMIZI KAPIDAN ÇEVİRMİYORUZ'

Çok iyi bir sosyal yardım ağı kurduklarını ifade eden Çalkaya, "Küçük bir ilçe olmamızın avantajını da kullanarak özellikle semt evlerimiz ile tüm mahallelerimizin sosyo-ekonomik yapılarına hakimiz. Hangi vatandaşımızın kömüre, hangi vatandaşımızın sıcak yemeğe, hangi ailemizin bebek bezine ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Yapılan yardımların haksızca dağıtılmaması için de çok iyi araştırma yapıyoruz. İhtiyacı olan hiçbir vatandaşımızı kapıdan çevirmiyoruz" diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum