Bakan açıkladı: "KYK yurtları için ücret ödeyenlerin ücretleri iade edilecek"

  GSB yurtlarında 20 Şubat tarihine kadar olan dönem için ücret ödeyen öğrencilerin ödemelerinin iade edileceği, depremzede öğrencilerin ise hiçbir ücret ödemeyeceği açıklandı.

  Bakan açıkladı: "KYK yurtları için ücret ödeyenlerin ücretleri iade edilecek"
  09 Mart 2023 - 11:56
  Afetin üzerinden 1 ay geçerken, bölgede hayat normale dönmeye başladı. Beslenmeden barınmaya tüm ihtiyaçlar karşılandı. Bu süreçte ekiplerin de şehirleri yeniden ayağa kaldırmak için çalışmaları hızlandırıldı. Aynı zamanda tamamlanan çadır ve konteyner kentlerde de yaşam başladı.

  KYK yurtları depremzedelere tahsis edildi
  Öte yandan kimi afetzedeler de farklı illerdeki KYK yurtlarına ve otellere yerleştirildi. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üniversitelerin yaz dönemini uzaktan tamamlayacağını, böylece KYK yurtlarının da depremzedelere tahsis edilmeye başlandığını duyurdu.

  Bakanlık duyurdu
  Kararın ardından öğrenciler de memleketlerine dönmeye başladı. Bu süreçte ücreti 1 yıllık ödeyen öğrencilerin mağdur edilmemesi için Bakanlık harekete geçti.
  Konuya ilişkin açıklama Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kasapoğlu, şu ifadeleri kullandı:
  "Sevgili gençler, GSB Yurtlarımızda 20 Şubat tarihine kadar olan dönem için ücret ödeyenlerin ücretleri iade ediliyor. 20 Şubat itibarıyla yurtta kalan gençlerimiz ücret ödemeye devam edecek olup depremzede öğrencilerimiz ise hiçbir ücret ödemeyecektir."

  YORUMLAR

  • 0 Yorum