Bahçeli'nin kriz yaratan Ege fotoğrafı

  MHP lideri Devlet Bahçeli'nin dün sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafı Ankara-Atina hattında tansiyonu yükseltti. Fotoğraftaki haritada birçok Yunan adası ve Girit’in Türkiye’ye ait olduğu görüldü.

  Bahçeli'nin kriz yaratan Ege fotoğrafı
  11 Temmuz 2022 - 09:26

  Türkiye ile Yunanistan arasında ipler bir kez daha gerildi. Bu kez sebebi bir fotoğraf...MHP lideri Devlet Bahçeli, hafta sonu Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti.
  Ziyarette Bahçeli’ye çerçeve içerisinde bir fotoğraf hediye edildi. Üzerinde harita bulunan fotoğraf, Twitter üzerinden paylaşılınca da Yunanistan ayağa kalktı.

  “Denizlerdeki misakımillimiz”

  Haritada, “Denizlerdeki misakımillimiz” ibaresi yer alırken, birçok Yunan adası ve Girit’in de Türkiye’ye ait olduğu görüldü. Fotoğrafa, Yunan kamuoyundan tepki geldi.

  Devlet Bahçeli’nin kriz yaratan fotoğrafı #1

  “Bu hamle saldırgan ve provokatif”

  Ayrıca ülkenin çok okunan gazetelerinden Kathimerini, Yunan yetkililerin de bu kareye tepki gösterdiğini yazdı. Kathimerini, “Yunan diplomatik kaynakları bu hamlenin saldırgan ve provokatif olduğunu söyledi” yorumunu yaptı.

  “Bu kabul edilemez olayı düzeltin”

  Gazeteye konuşan diplomatik kaynaklar da, “Maalesef bu görüntü, bizim Türkiye ile her gün yaşadığımız ve gerilimi tırmandıran aşırı uçtaki açıklamaların bir kısmı.” ifadesini kullandı. Yunan yetkililer, “Bir an önce ülkemizin toprak bütünlüğünü şüphede bırakan bu kabul edilemez olayın düzeltilmesini bekliyoruz.” dedi.


  YORUMLAR

  • 0 Yorum