• Reklam

Ayvalık'ta Armutçuk pazaryeri kavşağı çalışmaları başladı! Trafik rahatlayacak

BALIKESİR'in Ayvalık ilçesinde, belediye, ulaşımda kronikleşen sorunlarından biri olan Armutçuk Pazaryeri kavşağında ulaşımı rahatlatmak, yayaların konforu ve güvenliğini sağlamak amacıyla akıllı kavşak uygulamasına başladı.

Ayvalık'ta Armutçuk pazaryeri kavşağı çalışmaları başladı! Trafik rahatlayacak
13 Mart 2023 - 17:03 - Güncelleme: 13 Mart 2023 - 17:05

Ayvalık'ta sık kullanılan alanlardan biri olan ve yenilenen Armutçuk Sahil mevkii, İtfaiye ile Kırlangıç Akıllı Kavşağı'nın ulaşım ayaklarından biri olan Armutçuk Pazaryeri Kavşağı için harekete geçti. Bu kavşağın yapımının tamamlanmasıyla yaşanan tüm trafik sorunlarının çözüme kavuşacağı bildirildi. Konforlu, güvenli ve seri bir trafik akışına sahip olmasının yanı sıra yayalar için de güvenli bir ulaşım yaratılmış olacağı belirtildi. ATM, Pazaryeri gibi alanların da konumu ve ulaşım imkanlarının kolaylaştırılacağı kaydedildi.

Önümüzdeki günlerde başlayacak çalışmalar öncesinde akıllı kavşağın yapılacağı bölgede inceleme yapan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Ayvalık ulaşımında kronikleşen sorunlarından biri olan Armutçuk Pazaryeri sapağında ulaşımı rahatlatmak, yayaların güvenliğini sağlamak amacıyla akıllı kavşak yapım çalışmalarına başladıklarını kaydetti. Başkan Ergin, "Yaya ve trafik yoğunluğu nedeniyle sıklıkla kazaların yaşandığı bu bölgede çalışmaların tamamlanmasıyla güvenli ve kontrollü geçişlerle olumsuzlukları ortadan kaldırmış olacağız. Dahası, Armutçuk Pazaryeri akıllı kavşağı Ayvalık'ımıza değer katacaktır" diye konuştu.(DHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum