• Reklam

Ayvalık Belediyesi'nden öğrencilere destek

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, ekonomik zorluk geçen ailelerin kent dışında eğitim gören çocuklarına destek sağlamak amacıyla kuruluşunu gerçekleştirdikleri Ayvalık Eğitime Destek Derneği'nin yeni eğitim döneminde öğrencilere 10 ay boyunca 800 lira burs vermeye devam ettiklerini söyledi. Ergin, eğitim döneminde, aldıkları projeleri ve Erasmus ile yurt dışına eğitime giden öğrencilerin de burslardan yararlandırıldığını hatırlattı.

Ayvalık Belediyesi'nden öğrencilere destek
08 Kasım 2023 - 17:37 - Güncelleme: 08 Kasım 2023 - 17:38

Balıkesir'in Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Ayvalık Eğitime Destek Derneği'nin yeni eğitim döneminde öğrencilere 10 ay boyunca 800 lira burs vermeye devam ettiklerini söyledi. 2020 yılında kuruluşu gerçekleştirilen Eğitime Destek Derneği'nin hayırsever Ayvalıklıların destekleriyle katlanarak büyüdüğünü ve her yıl burs verilen öğrenci sayısının arttığını ifade eden Ergin, "Yeni eğitim öğretim yılı eylül ayında başladı, yeni başvuran öğrencilerin değerlendirmeleri de tamamlandı. Başvuran her öğrencimize burs verme kararı aldık. Bunda da Ayvalıklı hayırseverlerin önemli bir katkısı oldu ve olmaya da devam ediyor. Öğrenciler 10 ay boyunca destek alacak" dedi.

'ÖĞRENCİLERİMİZİN BÜTÇELERİ RAHATLAYACAK'

Burs almaya hak kazanan öğrencilerin ülkenin dört bir yanındaki okullarda eğitime başladıklarını tıp, diş hekimliği, mühendislik gibi fakültelerde eğitim gördüklerini vurgulayan Ergin, ara elemanlara önem verdikleri için iki yıllık meslek yüksekokulu öğrencilerinin de burslardan yararlandırıldığını belirtti. Ergin, "Ülkemizin dört bir yanındaki okullarda eğitim gören öğrencilerimize dernek olarak bir nebze olsun katkı ve destek sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayvalık'ta yardımseverlerin desteğiyle önemli bir güç birliği yarattık, karşılığında öğrencilerimizin bütçeleri rahatlayacak. Öğrencilerimiz bu desteğin karşılığında Ayvalıklı olmanın bilincini yaşayacak. Ayrıca burs verilecek öğrenci sayımız önümüzdeki süreçte daha da artacak. Hedefimiz tüm ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşmak" diye konuştu.

 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum