• Reklam

Atatürk, 85'inci yılında 85 fotoğrafıyla anıldı

AYDIN'ın İncirliova ilçesinde, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85'inci yıl dönümü nedeniyle, belediye tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda '85. Yılda 85 Fotoğrafla Atatürk' sergisi açtı.

Atatürk, 85'inci yılında 85 fotoğrafıyla anıldı
10 Kasım 2023 - 17:27 - Güncelleme: 10 Kasım 2023 - 17:28

İncirliova Belediyesi 10 Kasım Anma Günü ve Atatürk Haftası nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda 85 fotoğraftan oluşan bir Atatürk fotoğrafları sergisi düzenledi. Sergide, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hayattayken çekilen fotoğrafları, cenaze merasimi esnasında çekilen fotoğraflar ve Ata'nın vefatını duyuran gazetelerin manşetleri yer aldı.

Cumhuriyet Meydanı'nda saat 09.05'te gerçekleşen anma etkinliğinin ardından gezilmeye başlanan sergiye, tören alanındaki ilçe protokolü ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, tarihi öneme sahip pek çok fotoğrafın yer aldığı sergiyi İncirliova Kaymakamı Canan Hançer Baştürk ve ilçe protokolüyle birlikte gezdi. 85 fotoğrafın yer aldığı sergiye vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi. Kaya, "İncirliova'mıza çok yakışan bir sergi oldu. Ulu önderimizin vefatının 85. yıl dönümü olması sebebiyle sergide 85 fotoğraf yer aldı. Sergiyi gezen vatandaşlarımız Atamızın gençlik yıllarından başlayarak, vefatına kadar olan dönemle birlikte cenaze merasimi ve o gün çıkan gazete manşetlerini fotoğraflarla görebilecekler. İlgiyle gezilmesi gereken çok güzel bir sergi oldu. Ulu Önderimizin gelecek nesillere doğru aktarılması açısından da son derece olumlu bir sergi. Tüm İncirliovalıları bugün saat 17.00'ye kadar alanda olacak olan sergimizi gezmeye davet ediyorum" dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum